تولید روزانه بیش از 35 هزار محلول و اسپری ضدعفونی کننده در ارس برای مقابله با کرونا

تولید روزانه بیش از 35 هزار محلول و اسپری ضدعفونی کننده در ارس برای مقابله با کرونا

مدیر صنایع و انتقال فناوری های پیشرفته از  تولید روزانه بیش از 35 هزار عدد محلول و اسپری ضدعفونی کننده در ارس خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، آیدین جهانگیری گفت: عمده این محصولات شامل اسپری و محلول های ضدعفونی کننده، ماسک و پارچه مخصوص ماسک و لباس بیمارستانی (اسپان باند) می باشد.

 

جهانگیری با اشاره به ظرفیت شرکت های تولیدی مستقر در ارس گفت: روزانه بیش از 23 هزار عدد محلول ضدعفونی کننده 230، 400 و هزار میلی لیتری و 20 لیتری، 12 هزار و پانصد عدد اسپری ضدعفونی کننده 260 و 500 میلی لیتری، 30 هزار عدد ماسک و 4 تن پارچه ماسک و لباس بیمارستانی (اسپان باند) در ارس تولید و علاوه بر توزیع در سطح منطقه به سایر مناطق کشور نیز ارسال می شود.

 

وی در ادامه افزود: همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور شرکت های متعددی درخواست اخذ مجوز تولید لوازم بهداشتی در ارس را دادند که در حال حاضر با صدور مجوزهای مربوطه، هفت واحد تولید کننده به تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز جهت مقابله با شیوع کرونا مشغول هستند.

 

مدیر صنایع و انتقال فناوری های پیشرفته ارس در ادامه گفت: برای چهار شرکت تولیدی جدید نیز در حال صدور مجوز تولید هستیم که با افزایش تعداد این شرکت ها روزانه پنج هزار عدد ماسک، 16 هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده 100 میلی لیتر تا یک لیتری و 40 هزار عدد محلول ضدعفونی کننده 300 میلی لیتری به آمار فوق اضافه می شود.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج