29 بهمن امسال آغازی تاریخی برای توسعه منطقه آزاد ارس خواهد بود

29 بهمن امسال آغازی تاریخی برای توسعه منطقه آزاد ارس خواهد بود

 استاندار آذربایجان شرقی در آئین رونمایی پلاک ارس:
29 بهمن امسال آغازی تاریخی برای توسعه منطقه آزاد ارس خواهد بود

29 بهمن برای مردم آذربایجان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و با افتتاح 8 پروژه صنعتی،تولیدی و فرهنگی و رونمایی از پلاک اختصاصی منطقه ارس در ایام سالگرد 29 بهمن، این روز آغازی تاریخی برای منطقه آزاد ارس خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس با حضور معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت،استاندار آذربایجان شرقی،سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس،امام جمعه و فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان جلفا و در جمع پرشور مردم منطقه چندین پروژه سرمایه گذاری، صنعتی و تولیدی، عمرانی و گردشگری افتتاح و آیین رونمایی از پلاک ارس بر روی خودروهای وارداتی در منطقه آزاد ارس برگزار شد.
استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم با تاکید بر لزوم بهره مندی از امتیازهای منطقه آزاد ارس گفت: زیرساخت های لازم برای توسعه و سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد ارس تامین شده و این موفقیت ها یکی از دستاوردهای مهم دولت در شمال غرب کشور است.
احمد علیرضا بیگی مردم و مسولان را به همدلی و همکاری برای توسعه منطقه آزاد ارس دعوت کرد و با اشاره به مزایای قانونی و منطقه ای منطقه آزاد ارس افزود: امروز منطقه آزاد ارس یکی از نمادهای توجه دولت برای فعالیت های اقتصادی و رونق زندگی مردم و ساز و کارهای تجاری و صنعتی است.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه توسعه منطقه آزاد ارس توسعه منطقه و استان را در پی خواهد داشت افزود: امیدواریم با روند رو به رشدی که منطقه آزاد ارس دارد شاهد توسعه روزافزون تولید و اشتغال در این منطقه باشیم.
وی توسعه منطقه آزاد ارس را مساوی با بهبود وضعیت زندگی و کسب و کار دانست و افزود: مردم شریف آذربایجان در طول تاریخ همت والای خود را برای سازندگی اثبات کرده اند و امروز منطقه آزاد ارس نیز نیازمند همکاری و همدلی مردم و همت مسولان را می طلبد.


 

قائم مقام وزیر صنعت ،معدن و تجارت:
پشتیبانی لازم را انجام می دهیم تا توسعه منطقه آزاد ارس با سرعت تحقق یابد

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در جمع مردم مرزنشین منطقه آزاد ارس در شهر جلفا اظهار داشت: کارهای زیادی در حوزه اقتصادی در کشور انجام شده و منطقه آزاد ارس یکی از ثمرات این تلاش های بی وقفه است.
مسعود موحدی در آئین رونمایی از پلاک اختصاصی خودروهای خارجی ارس بر لزوم همکاری های همه جانبه بین مسولان برای توسعه منطقه آزاد ارس تاکید کرد.
وی با اشاره به اینکه انقلاب باعث تحولات شگرف در کشور شد گفت : تا سال ها قبل کشوری وابسته بودیم و امروز به لطف خداوند و به برکت خون های پاک شهیدان و تلاش جوانان این مرز و بوم،شاهد توسعه و رونق روزافزون در تمام عرصه های بین المللی بوده و در صدر تصمیمات بین المللی و منطقه ای قرار داریم.

سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس:
بعد از عملیاتی سازی محدوده 20 هزار هکتاری احداث سالن های مسافری را در گیت های ورودی شروع خواهیم کرد

سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این آیین از احداث سالن های مسافری در گیت های ورودی محدوده 20 هزار هکتاری منطقه آزاد ارس خبر داد.
صادق نجفی عملیاتی سازی محدوده 20 هزار هکتاری منطقه آزاد ارس را کاری بزرگ و تاریخی اعلام کرد و افزود: اکنون اولین ثمره عملیاتی سازی این محدوده را با رونمایی از پلاک های منطقه آزاد ارس بر روی خودروهای خارجی شاهد هستیم.
وی افتتاح 8 پروژه صنعتی ،تولیدی و فرهنگی را از دیگر نتایج عملیاتی سازی محدوده 20 هزار هکتاری دانست و اظهار داشت: مجموع سرمایه گذاری 8 پروژه فوق بیش از 536 میلیارد ریال می باشد.
نجفی با بیان اینکه در سفر اخیر به کشور ترکیه توافقاتی برای حضور پردیس های بین المللی دانشگاه های معتبر ترکیه در منطقه آزاد ارس انجام شده است تصریح کرد: با توافق استاندار آذربایجانی شرقی و مقامات ترکیه مقرر شد بزودی پردیس های بین المللی ترکیه در منطقه آزاد ارس فعالیت خود را شروع نمایند.
وی تحصیل بیش از 4000 دانشجوی دکتری عمومی،phd و کارشناسی ارشد در پردیس های دانشگاهی ارس را مورد تاکید قرار داد و گفت: باور داریم که تحکیم بنیه هر کاری با افکار و تصمیمات درست پایه ریزی می شود و امروز بیش از 4 هزار دانشجو در 5 پردیس بین المللی دانشگاه های معتبر کشور در منطقه آزاد ارس مستقر بوده و ذخایر علمی و مدیریتی بالقوه ای را تشکیل داده اند.
اضافه می شود پس از این آیین بخشی پروژه های تولیدی و صنعتی منطقه آزاد ارس با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مورد بهره برداری قرار گرفت.
این پروژه ها با اعتباری بالغ بر 536 میلیارد و 398 میلیون ریال با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه تولید لوازم آرایشی بهداشتی، مبلمان خانگی، کنتورهای دیجیتالی، بسته بندی و تولید گیاهان دارویی و مواد غذایی و صنایع نساجی شروع بکار نمودند.
همچنین پروژه پاساژهای صنعتی منطقه در سایت صنایع پاک و های تک با 46 واحد نیز به همراه چندین پروژه عمرانی از جمله بهره برداری از ساختمان آموزشی پردیس دانشگاه تهران، آبشارهای پارک کوهستان افتتاح شدند.
نخستین مرکز توریسم سلامت در پایانه مرزی ایران در مرز نخجوان، سالن های ورزشی 22 بهمن جلفا، یک دفتر کاریابی غیردولتی نیز در این روز مورد بهره برداری قرار گرفتند.

 گزارش تصویری مراسم

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج