شورای پول و اعتبار تصویب کرد: یکسان سازی نرخ تسهیلات اعطایی مناطق آزاد و سرزمین اصلی

شورای پول و اعتبار تصویب کرد: یکسان سازی نرخ تسهیلات اعطایی مناطق آزاد و سرزمین اصلی

براساس جدیدترین مصوبه شورای پول و اعتبار، نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی در مناطق آزاد و سرزمین اصلی یکسان شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، شورای پول و اعتبار در یکهزار و یکصد و سی و ششمین جلسه خود مقرر کرد که "نرخ سود علی‌الحساب سپرده‌های بانکی" و "نرخ سود تسهیلات اعطایی" در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی جمهوری اسلامی ایران و سرزمین اصلی به صورت یکسان تعیین و مورد عمل قرار گیرد.
بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت، از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این بخشنامه، نرخ‌های مذکور برای مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی، مطابق سیاست‌های پولی ابلاغی از سوی این بانک برای سرزمین اصلی خواهد بود.
برهمین اساس، از این پس مفاد بندهای 2 و 3 بخشنامه شماره مب/1347 مورخ 10/4/1386 اداره مطالعات و مقررات بانکی،‌ کان لم یکن تلقی می‌گردد.
بانک مرکزی هم با ابلاغ این مصوبه به بانکها، اعلام کرد: با عنایت به اینکه مفاد این بخشنامه پس از گذشت 14 روز تقویمی از تاریخ صدور آن لازم‌الاجرا خواهد بود، برهمین اساس مراتب باید ظرف مدت 5 روز کاری به کلیه واحدها/شعب زیرمجموعه آن بانک/ مؤسسه اعتباری ابلاغ و رونوشت آن را به این بانک ارسال شود.
بانک مرکزی این مصوبه شورای پول و اعتبار را در تاریخ 23 بهمن ماه به بانک‌های دولتی، غیر دولتی، مؤسسه اعتباری توسعه و شرکت دولتی پست بانک ابلاغ کرده است.
گفتنی است سود بانکی مناطق آزاد از جمله منطقه آزاد ارس در بانک های این منطقه با 24 درصد سود بانکی محاسبه می شد .
 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج