مناطق آزاد ایران بهترین مکان برای سرمایه گذاری خارجی هستند

مناطق آزاد ایران بهترین مکان برای سرمایه گذاری خارجی هستند

با توجه به وضعیت کنونی اقتصاد جهان و شرایط اقتصاد جهانی و بحران های گریبان گیر اقتصاد و در کنار آن تسهیلات ویژه سرمایه گذاری در مناطق آزاد ایران این مناطق بهترین گزینه برای حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور می باشند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس سرپرست این سازمان در دیدار با سفرای کشورهای برونئی و مالزی با اعلام این مطلب اظهار داشت: مزایای قانونی ویژه به همراه هزینه های پایین تولید در این مناطق باعث کاهش قیمت تمام شده کالاها شده و در نتیجه ارزش افزوده بالاتر برای سرمایه گذارن تولیدی می شود.
نجفی ضمن تشریح مزایای منطقه آزاد ارس برای سرمایه گذاری های خارجی تصریح کرد: انرژی ،نیروی انسانی و کارگر و سوخت و انرژی برق ارزان و مزایایی همچون معافیت مالیاتی 20 ساله و معافیت از پرداخت عوارض گمرکی زمینه حضور سرمایه گذاران خارجی را در مناطق آزاد ایران فراهم نموده است.
وی افزود: منطقه آزاد ارس منطقه ای با تمدن قدیمی و وجود بناهای تاریخی و اماکن گردشگری وتفریحی بسیار است و امکان ایجاد ارتباط در زمینه گردشگری و توریسم را دارد.
صادق نجفی با تاکید بر توانمندی های منطقه آزاد ارس افزود: قرارگیری در مسیر کریدور شرق به غرب و حوزه کشورهای cis ،بازار 400 میلیونی کشورهای همجوار، نزدیکی به کشور ترکیه بعنوان دروازه اروپا، همسایگی با کشورهای ارمنستان و آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان ، دارا بودن مسیرهای ارتباطی ریلی و جاده ای و ترانزیتی ،وجود 5 پردیس بین المللی دانشگاه های معتبر کشور در مقاطع کارشناسی ارشد دکتری و phd ،وجود زیرساختارهای مناسب و انبارهای بزرگ گمرکی نیز از جمله مزایای این منطقه اقتصادی در شمال غرب کشور است.
وی با تاکید بر افزایش روابط آذربایجان شرقی و بویژه منطقه آزاد ارس و مالزی در حوزه مباحث اقتصادی و گردشگری گفت: کشورهای مسلمان و دوست مالزی و برونئی و ایران می توانند با افزایش روابط اقتصادی و گردشگری موجب ارتقاء سطح اقتصاد و صنعت توریسم باشند.
وی با دعوت رسمی از سفرای مالزی و برونئی خواست تا از منطقه آزاد ارس بازدید کرده و از نزدیک در جریان امکانات و فعالیت های این منطقه قرار بگیرند.
اضافه می شود سفرای کشورهای مالزی و برونئی عصر دیروز با استاندار آذربایجان شرقی و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان نیز دیدار کردند.این هیات در روزهای آتی بازدیدهای مختلفی از توانمندی های صنعتی و تولیدی استان خواهند داشت.
 

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج