با حضور استاندار آذربایجان شرقی مرکز بین المللی خدمات گردشگري سلامت افتتاح می شود /نجف زاده: اقتصاد پویا در جامعه سالم محقق می شود

با حضور استاندار آذربایجان شرقی مرکز بین المللی خدمات گردشگري سلامت افتتاح می شود /نجف زاده: اقتصاد پویا در جامعه سالم محقق می شود
همزمان با عملیاتی شدن محدوده منطقه آزاد ارس و با حضور استاندار آذربایجان شرقی مرکز بین المللی خدمات گردشگري سلامت در پایانه مرزی جلفا راه اندازی می شود. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس با اعلام این خبر افزود: گردشگری و بهره برداری صحیح از توانمندیهای این عرصه از رویکردهای اصلی سازمان است و گردشگری سلامت نیز در راستای تحقق جامعه سالم و توسعه اقتصاد پویا مورد توجه سازمان است.

همزمان با عملیاتی شدن محدوده منطقه آزاد ارس و با حضور استاندار آذربایجان شرقی مرکز بین المللی خدمات گردشگري سلامت در پایانه مرزی جلفا راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس با اعلام این خبر افزود: گردشگری و بهره برداری صحیح از توانمندیهای این عرصه از رویکردهای اصلی سازمان است و گردشگری سلامت نیز در راستای تحقق جامعه سالم و توسعه اقتصاد پویا مورد توجه سازمان است.

عادل نجف زاده با بیان اینکه سلامت گردشگران تضمین کننده توسعه این صنعت است تصریح کرد: همه ساله میلون ها مسافر و گردشگر به نقاط گردشگری و تاریخی و تفریحی منطقه آزاد ارس سفر می کنند و لازمه تداوم ارتباط با مخاطبان ایجاد فضاهای امن می باشد.

وی ضمن بیان اینکه تردد روزانه بیش از 5 هزار نفر در روزهای عادی از پایانه های مرزی این منطقه بر حساسیت سلامت جامعه می افزاید افزود: برای کنترل سلامتی و جلوگیری از شیوع بیماری ها در نقطه صفر مرزی ایران با نخجوان در پایانه مرزی جلفا اولین مرکز بین المللی خدمات گردشگری سلامت راه اندازی می شود.

وی موضوع انتقال ارزش هاي فرهنگي را در گردشگري سلامت، حائز اهميت دانست و گفت: هر بيماري كه در استان درمان مي شود مي تواند به عنوان يك مبلغ براي ايران اسلامي و منطقه عمل كند و اين موضوع براي كشور ما دارای اهميت فراواني است.

وي توريسم درماني را موضوعي فرابخشي و نيازمند همياري همه نهادهاي مرتبط دانست و بیان داشت: بايد بتوانيم در سطح منطقه، خدمات متنوع درماني را براي افراد مختلف با توانائي هاي متفاوت تعريف كنيم.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس راه اندازی همزمان مرکز درمانی تخصصی ناباروری ارس را در راستای ايجاد يك برنامه منسجم براي پذيرش بيماران خواند که مي تواند علاوه بر تاثيرات مثبت فرهنگي، افزايش رفاه اجتماعي و رضایت گردشگران سلامت را به دنبال داشته باشد.

نجف زاده دانشجویان علوم پزشکی پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز را توسعه بخش امر گردشگری سلامت دانست و گفت: هم اکنون بیش از 4000 دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه آزاد ارس مشغول به تحصیل می باشند و از این بین بیش از 500 دانشجو در پردیس بین المللی ارس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در رشته های دکتری عمومی ، phd و کارشناسی ارشد در حال تحصیل می باشند.

وی افزود: طبق توافقات انجام یافته جهاد دانشگاهی نیز با راه اندازی مرکز ناباروری و رویان و یک دانشگاه تک جنسیتی مختص بانوان در کنار 5  دانشگاه و مرکز آموزش عالی مستقر شده و تحقیقات و آموزش های خود را ازسر می گیرد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج