میزبانی از گردشگران نوروزی با 225 برنامه مفرح در ارس

میزبانی از گردشگران نوروزی با 225 برنامه مفرح در ارس

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در هفتمین جلسه ستاد خدمات سفر ارس گفت: برای ایام نوروز پیش رو 225 برنامه فرهنگی، هنری و ورزشی در نقاط مختلف این منطقه آماده کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان در جمع اعضای ستاد خدمات سفر گفت: علاوه بر آماده سازی اماکن تاریخی و تفریحی ارس، برنامه های مفرح فرهنگی، هنری و ورزشی در نوروز 1398 برگزار می شود.

وی افزود: در نوروز 1398 دو قطار رایگان با ظرفیت 1400 نفر روزانه از ساعت هفت صبح از تبریز به جلفا حرکت کرده و ساعت 18:30 بعد از ظهر همان روز مسافران را به تبریز باز می گرداند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به اینکه اقدام های مورد نیاز برای رونق صنعت گردشگری ارس انجام شده است، اضافه کرد: با توجه به نتایج مثبت راه اندازی قطار رایگان تبریز-جلفا، بزودی قطار تهران – جلفا نیز چارتر می شود.

محسن نریمان افزود: منطقه آزاد ارس در ایام نوروز با 45 هتل، هتل آپارتمان، مهمانسرا، خانه مسافر و اقامتگاه بوم گردی، 493 اتاق و هزار و 413 تخت و همچنین مراکز فرهنگی و ورزشی و کمپ های اقامت چادری سعی در تامین نیاز گردشگران دارد.

وی با بیان اینکه علاقمندی سرمایه گذاران خارجی به فعالیت در ایران و این منطقه بیانگر ارزیابی وضعیت اقتصاد ایران و آینده روشن این حوزه است، گفت: در سال 1397 بیش از 335 میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش گردشگری ارس انجام شده است.

نریمان در بخش دیگر سخنان خود از آغاز صدور مرخصی برای خودروهای پلاک ارس خبر داد.

وی گفت: مالکان خودروهای پلاک ارس می توانند با اخذ معرفی نامه از مدیریت توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد ارس و ارائه به اداره کل گمرک جلفا و دریافت پروانه ورود موقت نسبت به نصب پلاک به پلیس راهور منطقه آزاد ارس مراجعه کنند.

برچسب ها : نوروز, گردشگر , عید
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج