مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در آیین افتتاح اولین هتل پنج ستاره ارس

منطقه آزاد ارس، نمود بارز توسعه اقتصاد مبتنی بر گردشگری

منطقه آزاد ارس، نمود بارز توسعه اقتصاد مبتنی بر گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، منطقه آزاد ارس را نمود بارزی از حرکت در راستای توسعه اقتصاد بدون نفت و مبتنی بر گردشگر عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ظهر دیروز ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۷، آیین افتتاح هتل امپریال ارس با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی کشور برگزار شد.

"مرتضی آبدار" مدیرکل میراث فرهنگی استان در این مراسم با بیان اینکه یکی از محورهای توسعه اقتصاد غیرنفتی تقویت گردشگری است، اظهار داشت: منطقه آزاد تجاری- صنعتی ارس از موقعیت مناسب جغرافیایی برخوردار است، که این فرصت در کنار جاذبه های طبیعی و تاریخی، این منطقه را به یک مقصد دلخواه برای گردشگران تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: توسعه فعالیت های گردشگری در مناطق آزاد، یکی از راهبردهای مهم توسعه پایدار منطقه است، به ویژه در مناطقی که از موقعیت استراتژیک و ظرفیت های بالقوه طبیعی برخوردار باشند؛ زمینه رشد و شکوفایی اقتصادی از طریق جذب گردشگران مهیا است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به توسعه ظرفیت های گردشگری منطقه آزاد ارس در سال های اخیر، اظهار داشت: در سال های اخیر شاهد توسعه و گسترش چشمگیر ظرفیت های گردشگری منطقه اعم از امکان تاریخی و همچنین مراکز تجاری-تفریحی بوده ایم که سبب تبدیل منطقه به یکی از قطب های گردشگری استان شده است، به طوری که بعد از تبریز شاهد افتتاح اولین هتل ۵ ستاره در شهرستان های استان هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵ هتل دیگر در منطقه آزاد ارس در حال ساخت است، ادامه داد: دو هتل ۴ ستاره، دو هتل ۳ ستاره و یک هتل دو ستاره در این منطقه در حال ساخت است.

آبدار در پایان با اشاره به اینکه منطقه آزاد ارس طی سال 2018 تمامی برنامه های فرهنگی و هنری خود را در قالب برنامه های تبریز2018 به طور کامل پوشش داده بود، از تکمیل برنامه ها توسط این منطقه تقدیر کرد و گفت: طی سال 2018 منطقه آزاد ارس که یکی از مهم ترین محورهای گردشگری استان محسوب می شود، برنامه های متنوعی را در راستای جذب گردشگر به مرحله اجرا رساند.

گفتنی است، "هتل 5 ستاره امپریال ارس" به عنوان نخستین هتل 5 ستاره منطقه آزاد ارس با مساحتی بالغ بر 10 هزار متر مربع در 5 طبقه، 65 اتاق 150 تخت خوابه، با مبلغی بالغ بر 350میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث شده است که به دنبال آن فرصت اشتغال مستقیم برای 100 نفر ایجاد شده است.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج