بخش کارگاهی جشنواره تخم مرغ های نوروزی ارس برگزار می شود

  • 15 اسفند 1396
  • 16:33
  • هنری
  • 0 دیدگاه
  • 649 بازدید
  • Article Rating
بخش کارگاهی جشنواره تخم مرغ های نوروزی ارس برگزار می شود

بخش کارگاهی این جشنواره که شامل اجرای طرح های برگزیده بر روی تخم مرغ های غول پیکر شهری است، طی روزهای 16 تا 18 اسفند و از ساعت 9 الی 20 در منطقه آزاد ارس برگزار می شود. 

دبیر سومین جشنواره بین المللی نقاشی روی تخم مرغ های نوروزی ارس از برگزاری بخش کارگاهی این جشنواره خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ابراهیم نصیری با اعلام این خبر، گفت: بخش کارگاهی این جشنواره که شامل اجرای طرح های برگزیده بر روی تخم مرغ های غول پیکر شهری است، طی روزهای 16 تا 18 اسفند و از ساعت 9 الی 20 در منطقه آزاد ارس برگزار می شود. 
وی افزود: این بخش با حضور استاد ودود مؤذن زاده اردبیلی به عنوان یکی از هنرمندان برجسته کشور و صاحبان طرح های برگزیده در مرکز نمایشگاهی روبروی دانشگاه پیام نور جلفا به اجرا درمی آید. 
مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به برنامه های جانبی بخش کارگاهی این جشنواره، عنوان کرد: آیین سنتی «یومورتا بویاماق» و فروش تخم مرغ های رنگی نوروزی به نفع امور خیریه نیز در کنار بخش کارگاهی جشنواره، برنامه ریزی شده است. 
نصیری خاطرنشان کرد: در بخش کارگاهی، یک هزار و 300 اثر به دبیرخانه جشنواره فرستاده شد که از این تعداد 26 اثر به مرحله نهایی راه یافت. بر همین اساس، فرزانه مدهوش، حنانه عطاری، احمدرضا قائم امیری، حمیده اسدزاده، فاطمه ممیان، آیدا محمدی، فرزانه عهدی، شیرین مرزبان، فرهاد عباسپور، فاطمه محمدی، حدیثه میرزایی، علی شفیعی آبادی، المیرا امینی زاده، نیلوفر کبودین، فرزاد رشیدی، مونا حقدوست کرمی، فرزانه طهماسبی، علیرضا واحدی، محمد سلمانپور، میلاد رفیعی، آرزو شفق آذر، امین صبوحی، مهدیه قاسمی، علی عابدی پور، شراره میرجوادی، سمیرا جدیدالاسلام و نویده دیودل، در این کارگاه حضور خواهند داشت. 
وی در زمینه نحوه اجرایی بخش کارگاهی نیز گفت: در این بخش یک عدد ماکت تخم مرغ به ارتفاع یک و نیم متر از جنس فایبر گلاس در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد تا طرح ارسالی برگزیده خود را بر روی ماکت اجرا کند.
دبیر سومین جشنواره بین المللی نقاشی روی تخم مرغ های نوروزی ارس در پایان گفت: در بخش تخم مرغ های نوروزی  نیز بیش از 800 تخم مرغ رنگ شده طبیعی و مصنوعی در ابعاد اصلی به دبیرخانه ارسال شده که پس از داوری، این تخم مرغ ها در قالب یک نمایشگاه فروخته شده و درآمد حاصل از آن به کودکان مناطق محروم پرداخت می شود.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج