ارس و مغری به سرمایه گذاری مشترک نزدیک شدند

ارس و مغری به سرمایه گذاری مشترک نزدیک شدند

استاندار سیونیک ارمنستان در حاشیه مذاکرات تجاری با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: سرمایه گذاری مشترک بین منطقه آزاد ارس و منطقه آزاد مغری بزودی شروع می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، واهه هاکوبیان گفت: ارس در زمینه صنعتی و تجاری رشد قابل توجهی داشته و همکاری مناطق آزاد ارس و مغری امکان توسعه و رشد تجارت و اقتصاد در دو کشور را افزایش خواهد داد.

وی افزود: با توجه به پتانسیل های موجود، برای تبادل کالاهای مجاز تجاری بین ایران و ارمنستان از طریق ارس و مغری همکارهای مناسبی شروع شده است.

هاکوبیان گفت: ارمنستان علاقمند به افزایش ارتباط با ایران است و قطعا همکاری های دوسویه موجب سهولت تبادل کالا بین ایران و سایر کشورها از طریق ارمنستان خواهد شد.

وی از مذاکره هیات ارمنی و ایرانی برای سرمایه گذاری مشترک و تامین مواد اولیه کارخانه ایتالیایی تولید پیتزاهای نیمه آماده خبر داد و گفت: در بازدیدکه از مجموعه گلخانه تارلاامین در ارس داشتیم علاقند به تامین مواد اولیه پیتزاهای این کارخانه از ارس هستیم.

استاندار سیونیک گفت: مذاکراتی برای سرمایه گذاری مشترک در زمینه تولید مواد غذایی حلال و تبادل توریست بین دو منطقه آزاد ارس و مغری نیز انجام شد.

وی گفت: بازدید از ارس به درخواست مسئولین این منطقه آزاد بود و بدون شک تاثیر خوبی در رشد و توسعه سیونیک و مغری خواهد داشت.

گفتنی است واهه هاکوبیان در سفر یک روزه به منطقه آزاد ارس از فازهای صنعتی، گلخانه ای و آثار تاریخی این منطقه بازدید کرد و در مذاکره با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس برای توسعه همکاری های تجاری، سرمایه گذاری های مشترک و گردشگری بین ایران و ارمنستان تاکید کرد.

هیات اقتصادی منطقه آزاد ارس 15 آبان ماه امسال در سفر یک روزه به ارمنستان با استاندار سیونیک و مسئولین منطقه آزاد مغری دیدار و مذاکراتی برای توسعه روابط اقتصادی انجام داده بود. در این دیدار هاکوبیان از تلاش برای ایجاد مرکز ایران شناسی و مراکزی برای گردشگری حلال در استان سیونیک خبر داده بود.

ایجاد منطقه آزاد مغری از سال گذشته در دستور کشور کشور ارمنستان قرار گرفته و در این زمینه با منطقه آزاد ارس هم تفاهم نامه همکاری امضا شده است. منطقه آزاد مِغری در استان سیونیک ارمنستان در حاشیه شمالی رودخانه ارس در مرز کشورمان واقع شده است.

منطقه آزاد ارس نیز با ببیش از 50 هزار هکتار وسعت در 140 کیلومتری شمال غرب تبریز در حاشیه جنوبی ارس واقع شده و بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران فعالیت های صنعتی، تجاری، کشاورزی و گردشگری را انجام می دهد.

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج