نخستین سوگواره عاشورایی ارس در حوزه شعر برگزار می شود

  • 09 شهریور 1396
  • 11:00
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 959 بازدید
  • Article Rating
نخستین سوگواره عاشورایی ارس در حوزه شعر برگزار می شود
این سوگواره در سطح استان آذربایجان شرقی و مناطق آزاد کشور طراحی شده و در مهرماه سالجاری ارس میزبان جمعی از شعرای بنام مناطق آزاد و کشور خواهد بود
همزمان با ایام ماه محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان نخستین سوگواره عاشورایی ارس در حوزه شعر برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس مدیر فرهنگی هنری این سازمان گفت: طی روزهای آتی با انتشار فراخوان دریافت آثار این سوگواره شروع بکار کرده و پس از انجام فرایند داوری و انتخاب آثار برتر اختتامیه آن در ماه محرم برگزار می شود.
ابراهیم نصیری افزود: این سوگواره در سطح استان آذربایجان شرقی و مناطق آزاد کشور طراحی شده و در مهرماه سالجاری ارس میزبان جمعی از شعرای بنام مناطق آزاد و کشور خواهد بود.
وی ادامه داد: این سوگواره در دو بخش عاشوایی و بخش ویژه برگزار می شود و بخش ویژه به موضوع عاشورا و فرهنگ شهادت و ایثار در حماسه مدافعان حرم اختصاص یافته است.
ابراهیم نصیری گفت: منطقه آزاد ارس که شهرستان های جلفا و خداآفرین را شامل می شود همواره شعرا و هنرمندان برجسته ای را پرورش داشته و یکی از زمینه های هنری بسیار فعال در این منطقه ادبیات و شعر بوده و هست و برگزاری سوگواره شعر عاشورایی زمینه لازم را برای ظهور و بروز استعدادهای جوان را بیش از پیش فراهم خواهد کرد.
وی ادامه داد: علاقه و عشق مردم آذربایجان به امام حسین (ع) در طول تاریخ زبانزد بوده و در تاریخ انقلاب چه قبل از آن و چه بعد از آن، فرهنگ ایثار و شهادت انسان هایی وارسته و رهرو امام حسین (ع) تربیت کرده است.
وی گفت: منطقه ارس نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مرزنشینان غیور این خطه صدها شهید در جنگ تحمیلی تقدیم کشور و انقلاب نمودند.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج