در روز جهانی موزه

بازدید از مراکز تاریخی منطقه آزاد ارس رایگان است

بازدید از مراکز تاریخی منطقه آزاد ارس رایگان است
مجموعه تاریخی حمام کردشت و مجموعه تاریخی موزه و کلیسای سنت استپانوس روز پنجشنبه 28 اردیبهشت، به طور رایگان میزبان گردشگران و علاقمندان به تاریخ، فرهنگ و هنر خواهد بود. 
بازدید از مراکز تاریخی و موزه های منطقه آزاد ارس به مناسبت هفته میراث فرهنگی در روز جهانی موزه رایگان است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مجموعه تاریخی حمام کردشت و مجموعه تاریخی موزه و کلیسای سنت استپانوس روز پنجشنبه 28 اردیبهشت، به طور رایگان میزبان گردشگران و علاقمندان به تاریخ، فرهنگ و هنر خواهد بود.
علاوه بر رایگان بودن موزه های سراسر کشور در این روز، برنامه های متنوع فرهنگی نیز برای بزرگداشت روز موزه و هفته میراث فرهنگی تدارک دیده شده است.
گفتنی است که مجموعه تاریخی حمام کردشت، سالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است و در روستای کردشت، حاشیه رود ارس واقع شده است. قدمت این بنا به اواسط دورهٔ صفویه و زمان سلطنت شاه عباس صفوی می‌رسد. این بنا در دورهٔ قاجار مرمت گردیده‌است و بعد از ثبت ملی نیز توسط سازمان منطقه آزاد ارس مرمت و به شکل یک مجموعه تاریخی و گردشگری در معرض دید گردشگران قرار گرفته است.
کلسیای سنت استپانوس نیز به دلیل ثبت جهانی صورت گرفته، یکی از کلیساهای شاخص جهان محسوب شده و هر ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی بیشماری است. این کلیسا نیز در سال های اخیر با حمایت سازمان منطقه آزاد ارس، مرمت شده و موزه کلیسا نیز سال گذشته افتتاح شده است.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج