انتظاری در هشتمین جلسه شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس:

سبک زندگی جامعه اسلامی باید براساس آموزه‌های قرآنی باشد

سبک زندگی جامعه اسلامی باید براساس آموزه‌های قرآنی باشد
در تحقق سبک زندگی اسلامی، باید شناخت درستی نسبت به مسائل دینی داشته باشیم و با برنامه ریزی هدفمند علاوه بر افزایش نشاط اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی این نوع سبک زندگی را درجامعه پیاده‌سازی کنیم .

امام جمعه شهرستان جلفا گفت : برای تحقق سبک زندگی اسلامی، باید شناخت درستی نسبت به مسائل دینی داشته باشیم و این نوع سبک را درجامعه پیاده‌سازی کنیم .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، حجت الاسلام انتظاری در نخستین جلسه شورای فرهنگی در سال 1396 منطقه آزاد ارس گفت: در تحقق سبک زندگی اسلامی، باید شناخت درستی نسبت به مسائل دینی داشته باشیم و با برنامه ریزی هدفمند علاوه بر افزایش نشاط اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی این نوع سبک زندگی را درجامعه پیاده‌سازی کنیم .
وی با بیان اینکه فرهنگ هر جامعه به عنوان مهم ترین معیار سنجش و داوری درباره آن جامعه است گفت : بر این اساس باید به قرآن و مسایل فرهنگی بیش از هر مسئله دیگر بها داده شود و آموزش و پرورش تک تک افراد جامعه در این مسیر هدفگذاری شود.
امام جمعه شهرستان جلفا همچنین اظهار داشت : تقویت فعالیت های اجتماعی بر پایه آموزه های قرآنی به فعالیت های سیاسی ، فرهنگی و ارزشی صحه میگذارد و تربیت اسلامی را در جامعه نهادینه میسازد.
حجت الاسلام انتظاری بسیج تمام امکانات را در ترویج فرهنگ دینی و قرآنی را ضروری خواند و گفت : باید تربیت اسلامی را در مساجد با تدریس تفسیر و مفاهیم قرآن به صورت هدفمند پیش ببریم .
وی افزود : محوریت دادن به فعالیت های فرهنگی بر پایه آیات الهی قرآن کریم وظیفه ای همگانی است اما باید از ظرفیت های حوزه علمیه خواهران و برادران بعنوان متخصصان حوزه علوم قرآنی بیش از پیش بهرمند شد.
حجت الاسلام انتظاری خاطرنشان کرد مسئولان اجرایی و دستگاه های مرتبط با حوزه فرهنگ باید با برنامه ریزی دقیق و هدفمند نسل آینده را با سبک زندگی اسلامی آشنا کنند .

شایان ذکر است در هشتمین جلسه شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس تفاهم نامه 6میلیارد ریالی تکمیل بنای جدید مسجد جلفا مبادله شد. با مبادله این تفاهم نامه مجموع اعتبار تخصیصی به تجدید بنای مسجد جلفا در منطقه آزاد ارس به 12 میلیارد ریال رسید و بزودی احداث بخش برادران توسط هیات امنای مسجد شروع می شود.
براساس این گزارش همچنین در این نشست که با حضور اعضای شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس برگزار شد علاوه بر اعتبار تخصیصی به مسجد جلفا، بالغ بر 2میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های مختلف فرهنگی مذهبی در منطقه آزاد ارس تصویب شد.
مساعدت در اجرای برنامه های دینی و مذهبی بویژه توسعه مفاهیم قرآنی توسط مساجد، تامین روحانیون جهت اقامه نماز جماعت مدارس منطقه، تامین روحانیون مورد نیاز جهت اقامه نماز در پارک ها و مراکز مهم گردشگری منطقه در شش ماهه نخست سال، اجرای طرح بزرگ مفاهیم قرآنی با برگزاری جلسات تفسیر در مساجد و آزمون عمومی مفاهیم قرآن در پایان بازه 6 ماهه اجرای طرح و نیز تصویب طرح های پیشنهادی اداره تبلیغات اسلامی جلفا از جمله دوره های سبک زندگی اسلامی برای مردم و کارکنان ادارات و برگزاری دوره های اخلاق و احکام کسب و کار برای بازاریان و اصناف منطقه ارس از مصوبات هشتمین نشست شورای فرهنگی ارس بود.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج