نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در بازدید از منطقه آزاد ارس:

رشد کمی و کیفی منطقه آزاد ارس سیمای اقتصادی استان را متحول کرده است

رشد کمی و کیفی منطقه آزاد ارس سیمای اقتصادی استان را متحول کرده است
در زمینه‌هایی چون کشاورزی، تولیدات صنعتی و صنعت خودرو شاهد سرمایه‌گذاری‌های بسیار خوبی هستیم و وظیفه داریم تا با برداشتن موانع موجود، به موفقیت سرمایه‌گذاران ارس کمک بیشتری کنیم. 
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: رشد کمی و کیفی منطقه آزاد ارس در جهت توسعه اقتصادی استان قابل توجه و مشهود است و باعث تحول در سیمای اقتصادی آذربایجان شرقی شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمداسماعیل سعیدی در بازدید از منطقه آزاد ارس، عنوان کرد: رشد کمی و کیفی منطقه آزاد ارس در سال های اخیر بسیار خوب بوده است و از نظر زیرساختها، سرمایه گذاریها و تولید و اشتغال شاهد اقدامات مناسبی از سوی سازمان منطقه آزاد ارس هستیم.
وی افزود: کارهای انجام گرفته در ارس به نفع اقتصاد استان است و باید قدردان مدیریت و کارکنان سازمان منطقه آزاد ارس باشیم.
سعیدی اظهار کرد: در زمینه‌هایی چون کشاورزی، تولیدات صنعتی و صنعت خودرو شاهد سرمایه‌گذاری‌های بسیار خوبی هستیم و وظیفه داریم تا با برداشتن موانع موجود، به موفقیت سرمایه‌گذاران ارس کمک بیشتری کنیم.
وی در مورد وضعیت شرکت آمیکو نیز گفت: این شرکت خودروهای استراتژیک در زمینه حمل و نقل جاده‌ای تولید می‌کند و فرسوده بودن حمل و نقل جاده‌ای کشور، لزوم حمایت‌های هر چه بیشتر از این شرکت در زمینه فروش محصولات را مشخص می‌کند.
سعیدی تاکید کرد: آمیکو از جمله شرکت‌هایی است که می‌تواند محصولات خود را به راحتی در سطح کشور به فروش برساند و خودروهای تولیدی این شرکت به دلیل کیفیت بالا، قابلیت رقابت در بازارهای جهانی را نیز دارد.
وی ادامه داد: قدم هایی که در منطقه آزاد ارس برای تولید MDF برداشته شده است، شایسته تحسین است و تبدیل شدن ارس به قطب تولید این محصول می‌تواند کشور را از واردات یکی از محصولات پرمصرف، نجات دهد.
دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در این حوزه به طور قطع در آینده نزدیک، از خروج ارز جلوگیری کرده و می‌توان با صادرات این محصول به ارزآوری نیز رسید.
سعیدی در ادامه گفت: تکنولوژی پیشرفته‌ای که در سال‌های اخیر در حوزه کشاورزی به منطقه آزاد ارس آورده شده است و فعالیت گلخانه تارلا امین با جدیدترین تکنولوژی‌های گلخانه‌ای، بدون شک باعث جهش در کشاورزی استان خواهد شد و به دست آوردن بازار کشور روسیه، دلیل قاطع کیفیت بالای تولیدات این شرکت است.
وی خاطرنشان کرد: اقدامات انجام گرفته در زمینه تولید و اشتغال در ارس که امروز از نزدیک شاهد آن بودم، بسیار خوشحال کننده است و می‌تواند به عنوان یک الگو در توسعه کلی استان از آن استفاده کرد.
سعیدی افزود: اینکه از منطقه آزاد ارس به عنوان صنعتی‌ترین منطقه آزاد ایران نام برده می‌شود، نشان دهنده فعالیت‌های صورت گرفته است و باید در ایام آتی نیز در مجلس شورای اسلامی به افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و تولید در منطقه آزاد ارس کمک کنیم.‌
وی با اشاره به اینکه مناطق آزاد ایران از اختیارات لازم برخوردار نیستند، تصریح کرد: دولت و مجلس باید تلاش کنند تا با افزایش اختیارات سازمان‌های مناطق آزاد، به رشد بیشتر این مناطق کمک کنند و قوانین جدید تصویب شده در زمینه اداره مناطق آزاد، نباید تبعات منفی برای این مناطق به همراه داشته باشد.
گفتنی است، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در بازدید یک روزه خود از منطقه آزاد ارس، از سرمایه‌گذاری های بخش کشاورزی و صنعت بازدید کرده و از نزدیک در جریان اقدامات انجام یافته قرار گرفت.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج