انواع نوشیدنی به ارزش چهار میلیارد ریال در ارس معدوم شد

انواع نوشیدنی به ارزش چهار میلیارد ریال در ارس معدوم شد

مدیر ضوابط بهداشت انسانی سازمان منطقه آزاد ارس از معدوم سازی 162 تن نوشیدنی تاریخ گذشته و غیرمجاز و غیر قابل مصرف انسانی به ارزش چهار میلیارد ریال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مهدی غفاری با اعلام این خبر افزود: نوشیدنی با نام تجاری freez محصول وارداتی از کشور لبنان در انواع طعم های میوه همزمان با هفته سلامت معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.
وی افزود: استراتژی مدیریت غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ارس در صیانت از سلامت جامعه تمرکز بر جمع آوری و امحای کالاهای تاریخ گذشته بوده و بخش دیگری از کالاهای بلاتکلیف و رسوب شده از سال 1392 در یکی از انبارهای منطقه معدوم شد.
مدیر ضوابط بهداشت انسانی سازمان منطقه آزاد ارس گفت: معدوم سازی این کالاها پس از دریافت دستور از دادستان عمومی و انقلاب با همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط جمع آوری و اقدام شد.
وی گفت: در راستای اجرای مفاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان غذا و دارو و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، مدیریت غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ارس راه اندازی شد.
غفاری صیانت از اصالت کالاهای مصرفی و سلامت جامعه را هدف اصلی مدیریت غذا و داروی ارس اعلام کرد و گفت: امور فنی و نظارتی کارشناسان مدیریت غذا و داروی ارس بر کالاهای سلامت محور و بویژه کالاهای تاریخ گذشته رسوبی در انبارهای محدوده منطقه آزاد ارس آغاز شده است.
وی از ادامه ضبط سایر کالاهای تاریخ گذشته در ارس خبر داد و افزود: در سال گذشته برای اولین بار امحاء حدود 150 تن کالای سلامت محور در محدوده منطقه آزاد ارس اجرایی شد و در صورت وجود موارد مشابه، نسبت به امحاء و خروج از چرخه مصرف انسانی اقدام خواهد شد.
وی ضمن تاکید بر تشدید و استمرار بازرسی ها در سال جاری از همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط از جمله دادستان، حراست و گمرک سازمان منطقه آزاد ارس، گمرک جلفا، سازمان اموال تملیکی استان، شرکت انبارهای عمومی جلفا، شبکه بهداشت و درمان جلفا، محیط زیست، خدمات شهری و سایر دستگاه های نظارتی و امنیتی در عملیات معدوم سازی قدردانی کرد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج