مدیرکل هنرهای نمایشی کشور:

جشنواره تئاتر خیابانی ارس می تواند میزبان آثاری از کشورهای منطقه شود

جشنواره تئاتر خیابانی ارس می تواند میزبان آثاری از کشورهای منطقه شود


مدیرکل هنرهای نمایشی کشور گفت: موقعیت خاص ارس می تواند باعث شود که آثار نمایشی از سایر کشورهای منطقه نیز در این جشنواره حضور پیدا کنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مهدی شفیعی در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی ارس، عنوان کرد: جشنواره تئاتر خیابانی ارس از رویدادهای خاص هنری است که دارای دو ویژگی برجسته است و همین ویژگی ها باعث می شود تا این جشنواره به سطح بالایی در کشور برسد.
وی اظهار کرد: یکی از این ویژگی ها مکان برگزاری این جشنواره است. منطقه آزاد ارس در نقطه صفر مرزی واقع شده است و علاوه بر ملی کردن این جشنواره، این قابلیت وجود دارد که جشنواره تئاتر خیابانی ارس در سطح کشورهای منطقه نیز برگزار شود.
شفیعی افزود: دیگر ویژگی این جشنواره، زمان اجرای آن است و نوروز که گنجینه ای از هنرهای ایرانی است، بهترین زمان برای برگزاری چنین جشنواره ای است.
وی تاکید کرد: به خصوص اینکه با خوش سلیقگی مسئولان منطقه آزاد ارس، روز جهانی تئاتر، به عنوان روز افتتاحیه این جشنواره انتخاب شده است و این اقدام شایسته تقدیر است.
شفیعی خاطرنشان کرد: زمان و مکان برگزاری این جشنواره، قابلیت های خاصی به جشنواره خیابانی ارس داده است و دیگر جشنواره های مشابه کشور دارای این ظرفیت ها نیستند.
وی ادامه داد: در زمینه اعضای هئیت داوران نیز شاهد چهره های شاخصی هستیم که بر اهمیت این جشنواره افزوده است.
مدیرکل هنرهای نمایشی کشور، عنوان کرد: آذربایجان و منطقه آزاد ارس دارای فرهنگ غنی است و با استفاده از هنر تئاتر می توان این فرهنگ را به خوبی نشان داد.
وی در پایان گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این آمادگی را دارد که در دوره های بعدی جشنواره، آثاری از کشورهای منطقه را نیز که در راستای اهداف این جشنواره هستند، دعوت نماید تا در کنار هنرمندان بومی و ملی، به ارائه آثار خود بپردازند.
گفتنی است، آیین اختتامیه چهارمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس 20 فروردین 96 در سالن حکیم نباتی سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد و برگزیده های این دوره از جشنواره معرفی شدند.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج