داور چهارمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس:

پیوند هنر و تجارت یکی از اقدامات هوشمندانه منطقه آزاد ارس است

پیوند هنر و تجارت یکی از اقدامات هوشمندانه منطقه آزاد ارس است


داور چهارمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس گفت: پیوند هنر و تجارت یکی از اقدامات هوشمندانه منطقه آزاد ارس به حساب می آید که شایسته تقدیر است.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، قطب الدین صادقی در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر خیایانی ارس، عنوان کرد: توسعه تجارت می تواند به توسعه هنر نیز بینجامد و ازدیاد ثروت، می تواند در نهایت به توسعه و رشد هنر نیز بینجامد.
وی افزود: راه ابریشم و رشد تجاری در دوره مشروطه، باعث شد تا کشور در زمینه فرهنگی و هنری نیز وارد دوران جدیدی شود.
صادقی اظهار کرد: مناطق آزاد و به خصوص منطقه آزاد ارس نیز نه فقط باعث رشد صنعت و تجارت شده، بلکه باعث رشد فرهنگ منطقه شده است.
وی خاطرنشان کرد: تئاتر خیابانی این روزها کارکرد مردمی و سازنده پیدا کرده است و منطقه آزاد ارس با این ابتکار، هنر تئاتر را با میلیون ها گردشگر آشنا کرده است.
این کارگردان تئاتر تصریح کرد: جامعه ای که با هنر آشنا شده باشد و به شادابی عمومی رسیده باشد، می تواند توسعه را نیز به سرعت تجربه کرده و این جامعه می تواند خیلی سریع تر از جوامع معمولی به رشد همه جانبه برسد.
صادقی اظهار کرد: حضور چند روزه در منطقه آزاد ارس و مشاهده استقبال مردم از اجراهای تئاتری در طول 4 روز جشنواره، باعث شد تا تاثیر جشنواره را از نزدیک ببینیم.
وی افزود: ملی شدن این جشنواره در ادامه راهف باعث می شود که کیفیت کارهای ارائه شده توسط گروه های بومی نیز بالاتر رفته و در کنار آن منطقه آزاد نیز به تمام شهرها و استان های کشور معرفی می شود.
داور این دوره از جشنواره در پایان، گفت: برگزاری جشنواره در سطح ملی، بدون شک سطح کمی و کیفی آثار رسیده به جشنواره را افزایش خواهد داد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج