با برگزاری آیین اختتامیه:

برگزیده های چهارمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس مشخص شد

برگزیده های چهارمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس مشخص شد
نفرات برتر بخش رقابتی جشنواره از نگاه داوران و مردم انتخاب شده و به برگزیدگان این جشنواره جوایز نقدی، لوح تقدیر و تندیس ویژه جشنواره اهدا شد. 
با برگزاری آیین اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس، برگزیده های این دوره از جشنواره مشخص شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، در این دوره از جشنواره که در 2 بخش آیینی و بخش مسابقه برگزار شد، نفرات برتر بخش رقابتی جشنواره از نگاه داوران و مردم انتخاب شده و به برگزیدگان این جشنواره جوایز نقدی، لوح تقدیر و تندیس ویژه جشنواره اهدا شد.
بر اساس رای هئیت داوران، نمایش «پینه چی احمد جلفادا» به کارگردانی میرحمید رضائی از مرند به عنوان نمایش برگزیده دوره چهارم جشنواره تئاتر خیابانی ارس، انتخاب و معرفی شد.
همچنین نمایش «سایاچی و سامانچی» به کارگردانی وحید حصاری از ارومیه نیز به عنوان نمایش برگزیده از نگاه تماشاگران انتخاب شد.
در بخش کارگردانی نیز عنوان نخست به میرحمید رضائی برای نمایش «پینه چی احمد جلفادا» از مرند رسید. در این بخش افشین ناصری برای نمایش «سرتیر آرش» از بوکان و علیرضا قاسمی برای نمایش «مسافران ارس» از بناب به ترتیب به عناوین دوم و سوم دست پیدا کردند.
مقام اول بازیگر مرد این دوره از جشنواره به امین حاجی اکبری به خاطر بازی در نمایش «باجاناقلار» از تبریز تعلق گرفت. غلامرضا رزاقی نیز برای بازی در نمایش «پینه چی احمد جلفادا» از مرند شایسته عنوان دوم شناخته شد. در این بخش وریا شاکری، بازیگر نمایش «سرتیر آرش» از بوکان نیز عنوان سوم را نصیب خود کرد.
در بخش بهترین بازیگر زن نمایش های چهارمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس نیز عنوان نخست به نازیلا امینی برای نمایش «سرتیر آرش» از بوکان رسید. در همین بخش، الهه اکبری بازیگر نمایش «بال آیی» از مرند و سمیه حاتمی کیا، بازیگر نمایش «سرزمین عجایب» از بناب نیز عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
در بخش طرح و ایده برتر نیز عنوان نخست به موسی احمدی برای نمایش «پینه چی احمد جلفادا» از مرند رسید. افشین ناصری به خاطر نمایش «سرتیر آرش» از بوکان و آرزو نوبری به خاطر نمایش «باجاناقلار» از تبریز، شایسته دریافت عناوین دوم و سوم شدند.
در سایر بخش ها نیز میرحمید رضائی برای نمایش «پینه چی احمد جلفادا» از مرند به عنوان برگزیده بخش طراحی فضا انتخاب شد. عنوان برتر بخش موسیقی نیز به وحید نادردل و مجید ذوالفقاری برای همین نمایش تعلق گرفت. عفت رحیم زاده نیز به خاطر همین نمایش توانست عنوان برتر بخش طراحی لباس را نصیب خود کند.
گفتنی است که آیین اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس که طی 4 روز در نقاط مختلف این منطقه آزاد، اجرا شده بود، با حضور مسئولان سازمان منطقه آزاد ارس، مدیرکل هنرهای نمایشی، برخی از مسئولان تئاتری کشور و هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره در سالن حکیم نباتی سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد.
قطب الدین صادقی، استاد دانشگاههای داخل و خارج کشور و کارگردان تئاتر به همراه سامان خلیلیان، از اساتید مطرح تئاتر خیابانی کشور و عهده دار مسوولیت بخش تخصصی تئاتر خیابانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرزاد تقی لر، داوران این دوره از جشنواره بودند.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج