سرمایه گذاری 70 هزار میلیارد ریالی در بخش کشاورزی منطقه آزاد ارس

سرمایه گذاری 70 هزار میلیارد ریالی در بخش کشاورزی منطقه آزاد ارس

قایم مقام مدیر عامل منطقه آزاد ارس در مرکز خداآفرین، در نشست پرسش و پاسخ مردمی از سرمایه گذاری 70 هزار میلیارد ریالی در بخش کشاورزی محدوده قلی بیگلو منطقه آزاد ارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، جعفر ملکی با اشاره به اراضی 24 هزار هکتاری کشاورزی و حاصل خیز در محدوده قلی بیگلو افزود: این محدوده با کاربری کشاورزی و صنایع تبدیلی به کشت و صنعت خوشه صبا وابسته به شرکت آببران واگذار شده است.

وی در جمع اهالی خداآفرین در مسجد شهرک این منطقه ضمن تشریح دستاوردهای ارس، افزود: شرکت سرمایه گذار با استفاده از تکنولوژی نوین برای افزایش بهره وری در بخش کشاورزی و بهره مندی از مزیت های اقتصادی این صنعت نسبت به کشت و راه اندازی صنایع تبدیلی در اراضی مستعد و حاصلخیز محدوده قلی بیگلو در مرز ایران و آذربایجان اقدام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد ارس برای بهبود زیرساخت های این محدوده در حوزه های گردشگری، تفریحی، ورزشی، خدماتی و رفاهی عزم جدی دارد، گفت: پروژه های عمرانی و خدماتی همچون مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی کمپ عشایری و طوعلی، پارک ساحلی و ساماندهی سایت قایقرانی  و میدان جانانلو بیانگر عزم و اراده سازمان منطقه آزاد ارس برای توسعه خداآفرین است.

وی توجه به مشکلات مدارس و ارتقای کیفیت آموزشی در داخل محدوده را یکی از دغدغه های اصلی و مهم منطقه آزاد ارس در حوزه فرهنگی و آموزشی دانست و گفت: امسال علاوه بر کمک های مالی که بطور معمول هر سال برای مدارس صورت می گیرد، اعتبار لازم برای راه اندازی سیستم آموزشی هوشمند در مدارس داخل محدوده خداآفرین تخصیص یافته و اکنون بیشتر مدارس این محدوه هوشمند شده و بقیه نیز در حال هوشمند سازی است.

امینیان فرماندار شهرستان خداآفرین و دیگر مسئولان این شهرستان هم در این نشست با اشاره به اجرای برخی پروژه های عمرانی و خدماتی در محدوده خداآفرین، عملکرد مرکز خداآفرین را مثبت ارزیابی و رضایت خود را از همراهی و همکاری این مرکز در پیشبرد برنامه های شهرستان خداآفرین ابراز کردند.

منطقه آزاد ارس در شمال غرب ایران و در همسایگی با کشورهای آذربایجان و ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان واقع می باشد.

ارس با 51 هزار هکتار وسعت بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران مطرح بوده و در چهار محدوده منفصل جلفا (مرز ایران و نخجوان) با 20 هزار و 500 هکتار، نوردوز (مرز ایران و ارمنستان) با 411 هکتار، محدوده خداآفرین با پنج هزار و 700 هکتار و محدوده قلی بگلو (مرز ایران و آذربایجان) با 25 هزار هکتار مجری سیاست ها و ماموریت های اقتصادی تعریف شده می باشد.


لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج