افتتاح و کلنگ زنی 13 پروژه با 131 میلیارد ریال در ارس

افتتاح و کلنگ زنی 13 پروژه با 131 میلیارد ریال در ارس

 

مرحله دوم بهره برداری از پروژه های دهه فجر در ارس با افتتاح دو پروژه سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه تولید، 9 پروژه در حوزه عمران و کلنگ زنی دو پروژه عمرانی همراه بود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، در ادامه افتتاح پروژه های دهه فجر در ارس، با اعتبار اختصاص یافته از سوی سازمان منطقه آزاد ارس به ارزش 75 میلیارد و 807 میلیون ریال 11پروژه در حوزه های تولیدی و عمرانی افتتاح شد.

همچنین با 55 میلیارد و 895 میلیارد ریال دو پروژه عمرانی با حضور فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی در این منطقه کلنگ زنی شد.

پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه تولیدات صنعت شامل تولید انواع فنس های دکوری و تزئینی برای اولین بار در کشور و تولید رزین برای تامین مواد اولیه کارخانه های لاستیک سازی و تولید ایزوگام افتتاح شد.

بهره برداری از مخزن 2500 مترمکعبی جلفا، افتتاح عملیات روشنایی تقاطع قره برون و سه راه پلیس راه هادیشهر، احداث خطوط 20 کیلوولت معابر سایت صنایع سنگین و احداث پست های هوایی و خطوط روشنایی در محور ایواوغلی، جزو پروژه های مهم افتتاح شده امروز بود.

شبکه آب سایت نمایشگاهی و معاونت اقتصادی و مسیر پارک کوهستان، پکیج تصفیه آب شرب جلفا، فاز یک مخابرات سایت گلخانه ای، نصب المان های شهری و زیباسازی معابر منطقه آزاد ارس نیز از دیگر پروژه های بهره برداری شده بودند.

اجرای مسیر ایواوغلی به گردیان و اتصال به شهرک صنعتی که با هدف جلوگیری از ایجاد ترافیک در محدوده شهری با عبور خودروهای سنگین از مسیر کمربندی تازه احداث در ارس و اجرای عملیات احداث کلانتری جلفا کلنگ زنی شد.

بر اساس این گزارش، از مجموع پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی دهه فجر به ارزش 800 میلیارد ریال، در مرحله اول ( هفته قبل) 167 میلیارد ریال و در مرحله دوم نیز 13 پروژه با ارزش 131 میلیارد و 703 میلیون ریال در منطقه آزاد ارس بهره برداری و کلنگ زنی شد.

آئین مرحله دوم افتتاح و کلنگ زنی پروژه های سرمایه گذاری در ارس با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد ارس، فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی، فرمانده مرزبانی و سایر مسئولین شهرستان جلفا برگزار شد.

منطقه آزاد ارس در شمال غرب ایران و در همسایگی با کشورهای آذربایجان و ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان واقع می باشد.

ارس با 51 هزار هکتار وسعت بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران مطرح بوده و در چهار محدوده منفصل جلفا (مرز ایران و نخجوان) با 20 هزار و 500 هکتار، نوردوز (مرز ایران و ارمنستان) با 411 هکتار، محدوده خداآفرین با پنج هزار و 700 هکتار و محدوده قلی بگلو (مرز ایران و آذربایجان) با 25 هزار هکتار مجری سیاست ها و ماموریت های اقتصادی تعریف شده می باشد.

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج