مدیرعامل سازمان منطقه ازاد ارس: ارس در حال توسعه است و این توسعه نیازمند تحقیق و پژوهش می باشد

مدیرعامل سازمان منطقه ازاد ارس: ارس در حال توسعه است و این توسعه نیازمند تحقیق و پژوهش می باشد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس: ارس در حال توسعه است و این توسعه نیازمند تحقیق و پژوهش می باشد
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در آئین افتتاح سالن همایش های بین المللی پردیس ارس گفت: دانشگاه تهران یکی از افتخارات کشور می باشد.
عرب باغی افزود: دانشگاه های تهران، تبریز، علوم پزشکی و برخی دانشگاه های بزرگ کشور مسئولیت سنگینی را بر عهده دارند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با تاکید بر اینکه ارس در حال توسعه است و این توسعه نیازمند تحقیق و پژوهش می باشد اذعان داشت: توسعه بدون پشتوانه علمی ممکن نیست و توسعه هم راستا با علم و تکنولوژی می باشد
وی در ادامه با اشاره به جایگاه دانشگاه های علمی کاربردی در کشور افزود: دانشجویان علمی کاربردی می توانند در صنعت و اقتصاد کشور تحول ایجاد کنند.
وی تاکید کرد: اساتید دانشگاه تهران گنجینه علمی کشور هستند که باید از ظرفیت آنها استفاده کنیم و ضروری است با همدلی و همکاری با اساتید دانشگاه ها پیوند علم و صنعت در ارس محقق شود.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد ارس عنوان کرد: تحقیقات نیاز مبرم کشور است از اینرو باید اعتقاد داشته باشیم به اینکه در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه از توان علمی اساتید دانشگاه ها موجبات توسعه علمی و اقتصادی منطقه را فراهم آوریم.
عرب باغی گفت: در بخش صنعت و کشاورزی تحول بزرگی در ارس ایجاد خواهد شد.
وی در پایان با اشاره به آماده سازی مجتمع 16 واحدی جهت تحویل به دانشجویان خارجی گفت: تلاشمان این است تمامی امکانات رفاهی و زیرساختی مورد نیاز دانشگاه های مستقر در ارس را فراهم نماییم
گفتنی است سالن همایش های بین المللی پردیس ارس دانشگاه تهران با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال و با ظرفیت 280 نفر توسط سازمان منطقه آزاد ارس ظرف مدت یک سال به بهره برداری رسید.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج