چالش های فضای سایبری بزرگ ترین تهدید جامعه است

چالش های فضای سایبری بزرگ ترین تهدید جامعه است
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی گفت: چالش های فضای سایبری بزرگترین تهدید جامعه است
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، احمد جهانسری در جلسه شورای هماهنگی پدافند غیرعامل منطقه آزاد ارس با تاکید بر اینکه بزرگترین تهدید جامعه چالش های فضای سایبری است افزود: برای رفع این تهدید نیازمند ایجاد زیرساخت های سایبری و شناسایی تهدیدات آن می باشد.
جهانسری در ادامه با بیان اینکه هدف کلی پدافند حفظ داشته ‌های انسانی شامل فیزیکی و سایبری است، افزود: اگر زیرساخت های پدافندی در جامعه فراهم باشد در برابر تهدیدات سخت و نرم آسیب نخواهیم دید.
وی گفت: تهدیدات معمولا در دو بخش طبیعی و غیرطبیعی بوده که در تهدیدات طبیعی مثل سیل و زلزله اگر دانش بشری رعایت و تئوری ها تبدیل به عمل شود قابل کنترل خواهد بود اما بحث اصلی مربوط به تهدیدات انسان ساز است که متغیر بوده و در کشور ما تهدید نظامی و گزینه های روی میز از جمله آنها است.
جهانسری گفت: در بخش پدافند غیرعامل اگر آمادگی کافی، انباشت، تولید و نمایش قدرت نداشته باشیم مطمئنا دچار خسران خواهیم شد.
وی همچنین به اصلاح قوانین و تغییر رویکردها تاکید کرد و گفت: در سیستم فضای سایبری ما وارد کننده هستیم و در این فضا مخاطرات بزرگی وجود دارد که اگر به این مخاطرات دقت و توجه داشته باشیم مصون خواهیم ماند و در غیر این صورت لطمات جبران ناپذیری متوجه ما خواهد شد.
نواداد معاون امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع انسانی نیز در این نشست گفت: مولفه های دفاعی امروز در جهان تغییر کرده است و تکنولوژی های جدید نیز در اختیار انسان ها قرار گرفته که فضای جدیدی را برای تهدید دشمن فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه سازه ‌های بزرگ ساختمانی از جمله، سد، پل و ساختمان ‌ها در استان باید پیوست پدافند غیرعامل داشته باشند، گفت: در این زمینه آذربایجان شرقی به عنوان یکی از اولین استان‌ ها زیرساخت لازم برای اجرای این موضوع را فراهم کرده است.
معاون امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع انسانی گفت: تهدید و حمله سایبری در حال حاضر یکی از مهم ‌ترین تهدیدات کشور به شمار می‌رود و هر ماه شاهد ده ‌ها حمله سایبری به سایت‌ها و اطلاعات مراکز دولتی هستیم که با درایت و زحمات مهندسان و نخبگان سایبری کشور، خنثی می‌شوند.
گفتنی است جلسه شورای هماهنگی پدافند غیرعامل منطقه آزاد ارس با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران ارس، مدیرکل پدافند غیرعامل استان، معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان جلفا در سایت اداری ارس برگزار شد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج