مدیر عامل ارس : فرهنگ سازی عمومی در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی ضروری است.

مدیر عامل ارس : فرهنگ سازی عمومی در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی ضروری است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس  در نشست جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید شهرستان جلفا  با اشاره به اینکه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به یک مدت زمان خاص و سال اختصاص ندارد گفت : اقتصاد فرهنگی عامل اصلی رشد و شکوفایی اقتصادی در دیگر بخش‌ها است که نهادینه شدن آن یک ضرورت اجتناب ناپذیر در جامعه کنونی است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس ؛ عرب باغی همچنین با اشاره به افزایش بهره وری و استفاده درست از زمان در مجموعه های تولید و دستگاه های اجرایی گفت : صرفه جویی و مصرف بهینه امکانات دولتی در راستای افزایش سرمایه گذاری و رونق اقتصادی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است.
وی افزود: نقطه شروع اقتصاد مقاومتی، سیاستگذاری برای اصلاح الگوی مصرف است. مصرف، تولید را جهت می‌دهد و این دو درکنارهم، جهت سرمایه گذاری را مشخص می کنند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت :در این راستا باید از واردات بی رویه کالا و خدمات جلوگیری کرد ونگرش تکثرگرایی و زیاده خواهی، فرهنگ مصرف گرایی و تجمل گرایی، اسراف از میان برداشت.
عرب باغی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره اینکه سیاست های بانکی کشور جوابگوی نیاز های واحد های تولیدی نیست افزود : بهره های بانکی برای تولید به صرفه نیست،هیچگونه سازگاری‌ای با رونق تولید و اقتصاد مقاومتی ندارد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خاطر نشان کرد : حمایت از تولید موجب افزایش کارآفرینی، ایجاد اشتغال و در نتیجه ایجاد یک زنجیره اقتصادی مداوم و پایدار در راستای محقق شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی خواهد شد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج