تسهیلات بانکی 18 درصدی مشکلات تولیدی بنگاه های اقتصادی را مرتفع نمیکند.

  • 09 آبان 1395
  • 16:42
  • صنعت
  • 0 دیدگاه
  • 902 بازدید
  • Article Rating
تسهیلات بانکی 18 درصدی مشکلات تولیدی بنگاه های اقتصادی را مرتفع نمیکند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی گفت: تسهیلاتی که در راستای حمایت از واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده بالای 18 درصد است و مشکلات تولیدی بنگاه های اقتصادی را مرتفع نمیکند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس ؛ علی نواداد در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید شهرستان جلفا با بیان اینکه این موضوع به وزارت کشور نیز گزارش شده است گفت : باید نظام بانکی همگام با دیگر ارگانهای کشور هزینه های تأمین مالی را کاهش دهند تا بتوانند گره گشای تولید و تولیدکننده باشند.
وی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال پایدار و افزایش نقدینگی واحدهای تولیدی از رویکرد های سیاست های اقتصاد مقاومتی است افزود :صاحبان صنایع و سرمایه گذاران بخش های مختلف اقتصادی برای تصمیم سازی کلان ملی ، باید آمار و اطلاعات دقیق از ظرفیت و نیاز های بنگاه های اقتصادی در اختیار مسئولان اجرایی قرار دهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی با تشریح بسته های حمایتی دولت از واحد های تولیدی گفت با تدابیر اتخاذ شده در دولت برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط تسهیلاتی در نظر گرفته بود که 12.5 درصد آن جذب صنایع منطقه آزاد جذب شده است.
نواداد افزود: در این راستا ششصد و بیست میلیارد ریال به صنایع ، سی و پنج میلیار ریال برای حوزه کشاورزی تخصیص یافته است.
وی همچنین از متقاضیان تسهیلات حمایتی خواست برای بهرمندی از این تسهیلات مشکلات مربوط به چک های برگشتی ، بدهی مالیاتی و اقساط معوق را با مراجعه به بانک های عامل تبدیل به حال کنند.
نواداد با اشاره به تشکیل جلسات متعدد توسط معاونان استاندار و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت : بازدید از واحدهای تولیدی مشکل‌دار در شهرستان‌های مختلف به منظور بررسی مشکلات اقتصادی و رفع موانع و نیز پیگیری مصوبات قبلی و بازدید از کلیه واحد‌های تولیدی متقاضی تسهیلات و سنجش وضعیت تولید، اشتغال، بدهی‌ها، ماشین‌آلات و مشکلات آن با هدف هدایت تسهیلات به دست تولیدکننده واقعی انجام میگیرد .
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج