2500 میلیارد ریال برای دشت هادیشهر اختصاص یافته است

2500 میلیارد ریال برای دشت هادیشهر اختصاص یافته است

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس در جشنواره انار و انجیر نوردوز از اختصاص دو هزار و 500 میلیارد ریال بودجه از محل رودخانه های مرزی به دشت هادیشهر خبر داد.

به گزارش ادره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمد حسن نژاد با اعلام این خبر افزود: در حالیکه کل بودجه شهرستان جلفا 60 میلیارد ریال بوده و در 10 سال گذشته 570 میلیارد ریال برای پروژه آب ارس و دشت هادیشهر اختصاص یافته بود، با لطف مقام معظم رهبری، امسال این رقم 40 برابر شده است.

وی همچنین وجود منطقه آزاد ارس را نعمتی بزرگ برای آبادانی مطنقه دانست و گفت: اختصاص دو هزار میلیارد ریال اعتبار از سوی سازمان منطقه آزاد ارس برای پروژه های مختلف عمرانی، زیربنایی، انرژی، حمل و نقل و سایر زمینه ها موجب شده شهرستان جلفا چهره ای بسیار متفاوت نسبت به شهرهای دیگر داشته باشد.

حسن نژاد ضمن ابراز امیدواری برای آغاز عملیات اجرایی فرودگاه ارس، خواستار اختصاص بودجه به پروژه های مناطق جدید الحاق شده به ارس شد و گفت: با وجود مشکل قانونی برای اختصاص بودجه ملی به پروژه های عمرانی و راهسازی بین مناطق منفصل در مناطق آزاد و الحاق هادیشهر، هرزندات، ایری و سیه رود به ارس، تامین بودجه این پروژه ها برعهده سازمان منطقه آزاد ارس خواهد بود.

وی بر همکاری برای راه اندازی معدن مسجد داغی تاکید کرد و گفت: پیمانکار معدن مسجد داغی با 25 هزار میلیارد ریال برنده مناقصه این پروژه شده و باید با همکاری همه دستگاه های اجرایی شاهد رونق بیش از پیش فعالیت های اقتصادی و اشتغالزایی در این منطقه باشیم.

چهارمین جشنواره انار و اولین جشنواره برداشت انجیر در مرکز نوردوز منطقه آزاد ارس با مشارکت سازمان منطقه آزاد ارس و سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد. شهرستان جلفا دارای 200 هکتار باغات انار و 37 هکتار باغ های انجیر می باشد.

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج