رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: حمایت مجلس از ایجاد مناطق آزاد جدید / مناطق آزاد نقش مهمی در توسعه کشور و رفع معضل بیکاری دارند

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: حمایت مجلس از ایجاد مناطق آزاد جدید / مناطق آزاد نقش مهمی در توسعه کشور و رفع معضل بیکاری دارند

نماینده ملکان و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بازدید از فازهای صنعتی ارس گفت: مجلس از ایجاد مناطق آزاد جدید حمایت می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، سلمان خدادادی در جریان بازدید اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس از ارس گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس از برنامه اصولی دولت در توسعه مناطق آزاد حمایت می کند.

وی با بیان اینکه موافق توسعه مناطق آزاد است، اظهار کرد: توسعه کشور و حرکت در مسیر رفع معضل بیکاری در گرو توسعه مناطق آزاد است.

وی  افزود: عمران و آبادی جلفا در زمان حاضر مرهون تاسیس و فعالیت منطقه آزاد ارس است، جلفای آباد و توسعه یافته امروز زمانی به شهر بدون گورستان ایران مشهور بود زیرا سکونتی در آن وجود نداشت اما در حال حاضر و به رغم زمان کوتاه سپری شده از تاسیس منطقه آزاد ارس، تحول بسیار ملموسی را در این نقطه جغرافیایی مشاهده می کنیم.

خدادادی گفت: امروز در جلفا کارگرانی از مرند، تبریز و استان های همجوار دیده می شوند که برای بهره مندی از فرصت های شغلی ایجاد شده در مرکز منطقه آزاد ارس حضور دارند.

رئیس کمیسون اجتماعی مجلس درباره آثار و برکات این بازدید هم گفت: مناطق آزاد در کمیسیون اجتماعی مجلس موضوعیت ندارد اما وقتی 20 نماینده عضو این کمیسیون از نزدیک با پتانسیل های ارس آشنا می شوند، باید انتظار اثرگذاری مثبت در فضای عمومی مجلس را از این افراد داشت ضمن اینکه توسعه مناطق آزاد برابر با تلاش برای رفع معضل بیکاری است که این موضوع را در کمیسیون اجتماعی مجلس به شدت تعقیب می کنیم.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به آذربایجان شرقی از چهارشنبه وارد منطقه آزاد ارس شده اند و بعد از بازدید از چند واحد سرمایه گذاری و نشست با مسولین منطقه آزاد ارس ، بعدازظهر امروز جلفا را به مقصد تهران ترک خواهند کرد.

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج