قطعه دوم محور جلفا- مرند بهره برداری شد

قطعه دوم محور جلفا- مرند بهره برداری شد
قطعه دوم پروژه دوبانده کردن محور جلفا- مرند با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، دبیرشوری عالی مناطق آزاد کشور، معاون عمرانی استاندار، فرماندار جلفا و مدیرعامل ارس به بهره برداری رسید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، این پروژه به طول 5.5 کیلومتر از پلیس راه جلفا تا تونل دره دیز را شامل می شود که با اعتباری افزون بر 165 میلیارد ریال در مدت یکسال اجرا شده است.
پروژه مذکور جزو تعهدات سازمان منطقه آزاد ارس در اجرای 30 کیلومتر در قالب سه قطعه از پروژه ملی جلفا- مرند محسوب می شود.
بهره برداری از این طرح ضمن تسهیل در تردد خودروها در مسیر جلفا و منطقه آزاد ارس به سمت تبریز، کاهش تصادف و سوانح رانندگی در منطقه کوهستانی دره دیز را به دنبال خواهد داشت.
طرح دوبانده شدن محور ارتباطی جلفا – مرند از سال 90 آغاز شده و به دلیل تخصیص نیافتن به موقع اعتبار با کندی عملیات مواجه بود که مساعدت منطقه آزاد ارس و تخصیص اعتبارات اداره کل راه و ترابری استان به تکمیل آن سرعت بخشیده است.
با استقرار منطقه آزاد ارس و فعالیت واحدهای تولیدی و نیز رونق کسب و کار در کنار حضور خیل عظیم گردشگر در اماکن تاریخی و دیدنی شهرستان جلفا، طرح دو بانده شدن محور جلفا- مرند در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی استان و مدیریت شهرستان قرار گرفت.
گفتنی است نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور برای شرکت در دومین گردهمایی مشترک ائمه جمعه و مدیران مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ارس حضور داشتند.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج