مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان شرقی: ارس اولین و تنها منطقه آزاد الکترونیک کشور است

مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان شرقی: ارس اولین و تنها منطقه آزاد الکترونیک کشور است
مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان شرقی در نشست تشریح زیرساخت های مخابراتی وارتباطی گفت: ارس اولین و تنها منطقه آزاد الکترونیک کشور است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، فرقانی در این نشست با اشاره به لزوم توسعه صنعت ارتباطات همگام با توسعه صنعت گفت: با ایجاد این امکانات و زیرساخت های قدرتمند در حوزه ارتباطات و مخابرات، ارس اولین منطقه آزاد الکترونیک کشور می باشد.
وی گفت: ماموریت امروز ما در منطقه آزاد ارس ارائه خدمات یکپارچه دیجیتال بر اساس خواست و سفارش مشتریان و سرمایه گذاران ارس در سطح کلاس جهانی است.
فرقانی با اشاره به اینکه این پروژه در فاز صنعتی متمرکز شده است گفت: در راستای اجرای این طرح 30 کیلومتر فیبر نوری در سطح منطقه دفن و تجهیزات لازم نیز بر روی آن نصب و راه اندازی شده است.
وی افزود: سرویس دهی باند پهن به هزار واحد صنعتی و تجاری، ایجاد 4 هزار خط تلفن با میانگین 4 خط تلفن به ازای هر واحد صنعتی تجاری و دایر کردن 40 مگابیت بر ثانیه پهنای باند برای هر واحد صنعتی و تجاری از مزیت های ایجاد این سیستم به شمار می رود.
فرقانی با بیان اینکه فیبر نوری شاهراه ارتباطی دنیاست گفت: این تکنولوژی به نزدیکترین فاصله واحدهای تولیدی انتقال داده شده است و هر مجموعه می تواند مانند یک مرکز تلفن عمل کند
مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان شرقی افزود: همچنان که یک مرکز تلفن می تواند صدها ارتباط از خود داشته باشد این امکان برای تک تک واحدهای صنعتی نیز فراهم شده است
فرقانی گفت: صاحبان صنایع برای رونق فعالیت های اقتصادی خود با بهره گیری از این امکانات می توانند علاوه بر برقراری ارتباط صوتی و تصویری با دیگر دفاتر و شهرها، سیستم های تولید را سوپروایزینگ کند.
گفتنی است نشست تشریح زیرساخت های مخابراتی و ارتباطی با حضور مدیرعامل و معاونین منطقه آزاد ارس، مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان شرقی و سرمایه گذاران به همت معاونت امور زیربنایی و توسعه در آمفی تئاتر حکیم نباتی ارس برگزار شد و در پایان این مراسم از از تکنولوژی جی پان نیز رونمایی شد.
لازم به توضیح است این پروژه با مشارکت سازمان منطقه آزاد ارس و شرکت مخابرات آذربایجان شرقی و مجموعا با 120 میلیارد ریال راه اندازی شده است.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج