عرب باغی در جمع خبرنگاران: در برابر سیاست های اقتصاد مقاومتی سربلند هستیم

عرب باغی در جمع خبرنگاران: در برابر سیاست های اقتصاد مقاومتی سربلند هستیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در دیدار با خبرنگاران منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا گفت: نهایت سعی ما تحقق سیاست های کلان کشور بوده و به جرات می گویم در برابر سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری سربلند بوده و شرمنده نیستیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در آئین تجلیل از خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اهداف سازمان در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، گفت: از بدو ورود به ارس سیاست اجرایی ما استفاده از پتانسیل های موجود و حمایت از سرمایه گذاران واقعی بوده است.

وی گفت: برای اجرای قانون با افراد مختلف روبرو می شویم ولی به دلیل عهدی که در برابر ملت و ارزش های کشور داریم تنها هدف ما در سه سال گذشته توسعه این منطقه مرزی و تحقق اهداف تعیین شده است.

وی افزود: کاهش هزینه های زاید و افزایش بودجه پروژه های عمرانی و زیربنایی برای آماده سازی نیازهای سرمایه گذاران و گردشگران، تحول اساسی در بهره برداری از ظرفیت های موجود برای راه اندازی صنایع مختلف، حل مشکلات و واگذاری اراضی کشاورزی دشت بزرگ گلفرج و جذب سرمایه گذاران در حوزه تولید، خلع ید از پروژه های اجرا نشده و برنامه های مختلف در راستای حرکت در مسیر تحقق اهداف تعیین شده و سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی بوده است.

عرب باغی با اشاره به اینکه یکی از بندهای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی مربوط به مناطق آزاد است، گفت: لازمه بهر مندی از ظرفیت های مناطق آزاد باید اقشار مختلف جامعه همکاری و دلسوزی کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری آنا مبنی بر وضعیت فعلی دانشگاه های منطقه، ضمن انتقاد از عدم فعالیت های چشمگیر در دانشگاه ها گفت: به رغم اعلام آمادگی برای حمایت از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی کارآمد، فعالیت دانشگاه ها مطابق نیازها و انتظارات منطقه نیست.

عرب باغی ارتباط صنعت و دانشگاه را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از اصلی ترین نیازهای کشور و منطقه آزاد ارس تحقق ارتباط سازنده صنعت و دانشگاه است ولی متاسفانه با وجود استعدادهای فراوان در این حوزه هیچگونه حرکت کارآمدی در این زمینه نداشته ایم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار نشریه صدای ارس مبنی بر کاهش گردشگران ورودی به ارس بر اساس اعلام بازاریان گفت: این موضوع صحیح نیست و آمار گویای افزایش گردشگران است ولی گران فروشی در بازار جلفا عامل اصلی عدم استقبال گردشگران از خرید در فروشگاه های مستقر در منطقه است که امیدواریم بزودی حل شود.

وی فرهنگ سازی در جامعه را وظیفه ای خطیر برای اصحاب رسانه اعلام کرد و با بیان اینکه صعود و نزول وضعیت اقتصادی و رونق اقتصاد ملی به خواست آحاد مردم محقق می شود، گفت: باید سعی کنیم سرمایه های فعلی را حفظ کرده و برای جذب بیشتر مخاطبان برنامه ریزی کنیم.

 

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج