پیشرفت 93 درصدی پروژه تصفیه خانه صنعتی ارس

پیشرفت 93 درصدی پروژه تصفیه خانه صنعتی ارس

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد ارس از پیشرفت 93 درصدی پروژه بزرگ تصفیه خانه صنعتی ارس خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، کریم صدیقیان با اعلام این خبر افزود: مراحل احداث این پروژه به اتمام رسیده و آماده نصب سیستم های فنی است.
وی گفت: با توجه به لزوم رعایت مسائل زیست محیطی و تاکید مدیرعامل بر این موضوع، پروژه تصفیه خانه فاضلاب صنعتی شهرک های صنعتی منطقه آزاد ارس با 170 میلیارد ریال جزو طرح های اولویت دار ارس قرار گرفت که بزودی شاهد بهره برداری و تاثیرهای مثبت این پروژه خواهیم بود.
وی ادامه داد: با فعالسازی دو مدول این تصفیه خانه قادر خواهد بود روزانه 13هزار مترمکعب فاضلاب صنعتی حاصل از فعالیت واحدهای تولیدی سایت های 135 هکتاری و 260 هکتاری صنعتی منطقه را تصفیه کند.
صدیقیان افزود: هم اکنون بیش از 100 واحد تولیدی در فازهای یک و دو سایت صنایع پاک این منطقه در حال فعالیت هستند و در فاز دوم این سایت بیش از 170 واحد تولیدی نیز در حال احداث است که متاسفانه بدلیل عدم پیش بینی زیرساخت دفع فاضلاب، لازم بود این پروژه در اولویت قرار گیرد.
وی گفت: وجود مراکز سکونتی در نقاط مختلف منطقه ارس در کنار زیبایی ها و جاذبه های طبیعی فراوان در این منطقه، توجه به مسایل زیست محیطی و عوامل آلاینده صنعتی را دوچندان کرده و در این خصوص رعایت استانداردهای لازم جزو اصول اولیه صدور مجوز فعالیت صنعتی در این منطقه است.
گفتنی است پروژه تصفیه خانه فاضلاب فازهای یک و دو صنعتی ارس به روش SBR و UABR در دو فاز در حال احداث می باشد که با اتمام این پروژه، در هر فاز شش هزار و 500 متر مکعب پساب خروجی از کارخانجات 135 و 260 هکتاری منطقه آزاد ارس تصفیه خواهد شد.
منطقه آزاد ارس بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران، در شمال غرب کشور واقع بوده و با کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان هم مرز می باشد.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج