مدیرعامل در گفتگو با رسانه های داخلی و خارجی: حضور بانک های خارجی و توسعه زیرساخت ها از اهداف مهم ارس است

مدیرعامل در گفتگو با رسانه های داخلی و خارجی: حضور بانک های خارجی و توسعه زیرساخت ها از اهداف مهم ارس است

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در حاشیه برگزاری کنفرانس آیورا در پاسخ به رسانه های مختلف داخلی و خارجی اهداف مهم ارس را تشریح کرده و بر حضور بانک ها خارجی و توسعه زیرساخت ها تاکید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در گفتگو با شبکه خبری Ulusal Kanal ترکیه گفت: کنفرانس آیورا بعنوان نخستین کنفرانس بین المللی بعد از برجام از اهمیت فراوانی برای توسعه روابط خارجی در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری های مشترک برخوردار است.
وی افزود: کشورهای همسایه همچون ترکیه علاوه بر وجود اشتراک های فرهنگی و تاریخی سرمایه گذاری های خوبی در مناطق آزاد و بخصوص در منطقه آزاد ارس داشته اند و بازگشایی فضای مثبت برای گسترش روابط بین المللی در ایران فرصت مناسبی برای تمام سرمایه گذاران خارجی و فعالان اقتصادی ترکه برای حضور در ایران می باشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس همچنین در گفتگو با شبکه خبری چین با تاکید بر ضرورت حضور بانک های خارجی در مناطق آزاد ایران گفت: سرمایه گذاری های صد درصد خارجی و یا مشترک ایران و خارجی در مناطق آزاد و بخصوص در ارس در حال افزایش است و یکی از مهمترین مباحث حضور بانک های خارجی برای سهولت امورات بانکی سرمایه گذاران خارجی است.
عرب باغی در گاسخ به خبرنگار شبکه المنار نیز گفت: سرمایه گذاری های با رویکرد صادراتی در اولویت ارس بوده و حمایت قطعی و قانونی از این فعالیت ها انجام می شود.
وی در گفتگو با شبکه آپا آذربایجان و سحر ایران نیز گفت: کشورهای همسایه نقش مهمی در رونق اقتصادی منطقه دارند و امیدواریم کنفرانس آیورا زمینه ساز تحول در ارتباط اقتصادی و سرمایه گذاری در مناطق آزاد شود.
وی در گفتگو با خبرنگار شبکه خبر نیز ضمن تاکید بر لزوم افزایش برنامه های تولیدی رسانه ملی برای معرفی مناطق آزاد، گفت: مناطق آزاد بهترین ظرفیت و الگو برای تحقق اقتصاد مقاومتی هستند.
وی افزود: ارس در بین مناطق آزاد از لحاظ صنعتی و استقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی جایگاه اول را به خود اختصاص داده است و با توجه به پتانسیل های بالقوه برای رونق فعالیت های اقتصادی در ارس، برنامه های فرهنگی و سیاست گذاری های لازم برای نهادینه سازی اقتصاد مقاومتی انجام شده است.
کنفرانس آیورا بعنوان نخستین کنفرانس بین المللی پسابرجام می باشد. در روز نخست این کنفرانس معاون اول رئیس جمهور، مشاور رئیس جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، وزیر دفاع، وزیر صنعت معدن تجارت، مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد ایران و استاندار سیستان و بلوچستان و هیات های دولتی و سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی حضور داشتند.
معاون اول رئیس جمهور، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، دبیر اجرایی کنفرانس و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار سخنرانان روز نخست کنفرانس بین المللی آیورا در چابهار بودند.
کنفرانس روسای مناطق آزاد کشورهای حاشیه اقیانوس هند «آیورا ـ iora » با همکاری و مشارکت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، وزارت امور خارجه، استانداری سیستان و بلوچستان و سازمان منطقه آزاد چابهار 30 و 31 اردیبهشت ماه سالجاری در چابهار برگزار می‌شود.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج