معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس: دفتر دفاع نرم در منطقه آزاد ارس تشکیل می شود

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس: دفتر دفاع نرم در منطقه آزاد ارس تشکیل می شود

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در نشست هماهنگی برنامه های اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در منطقه آزاد ارس از تشکیل دفتر دفاع نرم با رویکرد تولید محصولات فرهنگی سخت افزاری و نرم افزاری برای مقابله با تهاجم فرهنگی در این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس دکتر نجف زاده با اعلام این خبر افزود: تدوین برنامه های فرهنگی در جامعه باید متناسب با مطالبات مقام معظم رهبری باشد و در این راستا سعی می کنیم تمامی برنامه های معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان را در راستای حفظ و بسط ارزشهای اسلامی و ملی و مذهبی تدوین طراحی کنیم.

وی بیانات مقام معظم رهبری را فصل الخطاب تمام امورات زیربنایی فرهنگی خواند و گفت: استراتژی سازمان منطقه آزاد ارس در تدوین برنامه های فرهنگی توجه به نیاز جامعه مخاطب، هدفمند بودن و قابلیت سنجش اثربخشی فعالیت های فرهنگی است.

وی ادامه داد: معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد ارس آمادگی کامل دارد تا در جهت برگزاری هرگونه دوره آموزشی و برنامه های فرهنگی با مراکز آموزشی و فرهنگی شهرستان جلفا همکاری نماید.

نجف زاده افزود: یکی از عوامل مهم در موفقیت برنامه های فرهنگی همسو ساختن فضاهای پرتردد با برنامه های فرهنگی است و در جهت تحقق این امر ما ضمن طراحی المان ها و تابلوهای جدید در منطقه ، تندیس های شهری را متناسب با باورهای دینی و مذهبی و ملی جامعه طراحی خواهیم کرد.

امام جمعه شهرستان جلفا نیز در این جلسه با استناد به بیانات امام خمینی(ره) درباره نیازهای فرهنگی جامعه که اگر کشوری فرهنگ نداشته باشد و به آن توجه نکند رو به زوال است گفت: فرهنگ هر جامعه بیانگر ارزشهای جاری در بین مردم آن است و اصالت اصلی و مایه فرهنگی جامعه ما قرآن و اهل بیت است.

وی با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با لزوم تهاجمی عمل کردن در برخورد با برنامه های دشمنان علیه نظام تصریح کرد: اکنون به فضل خدا دشمنان اسلام با دیدن موفقیت های نظامی کشورمان حالت تدافعی به خود گرفته اند.

انتظاری اذعان داشت: در حوزه فرهنگ و حجاب و عفاف  نیز باید از حالت تدافعی در برخورد و موضع گیری خارج شده و بصورت تهاجمی با آن ها برخورد نمائیم.

 انتظاری گفت: باید موضع خودمان را در مسئله حجاب به صورت روشن و صریح بیان کنیم چرا که بدلیل برخی کم توجهی ها مسئله حجاب و عفاف به ابزار براندازی و جنگ نرم با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبدل شده است.

امام جمعه جلفا نقش مساجد و هیئات مذهبی را در مقابله با هجوم بی وقفه دشمنان به آرمان ها و اعتقادات و باورهای جوامع اسلامی تاثیر گذارترین عامل عنوان کرد و بر یکپارچگی و اهمیت دادن مسولان مذهبی و فرهنگی برای پربار کردن برنامه های فرهنگی و مذهبی با محوریت مساجد تاکید کرد.


 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج