نخستین جشنواره ملی وبلاگ نویسی منطقه آزاد ارس برگزار می شود

نخستین جشنواره ملی وبلاگ نویسی منطقه آزاد ارس برگزار می شود

مدیر روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس از برگزاری نخستین جشنواره ملی وبلاگ نویسی ارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس ابراهیم نصیری با اعلام این خبر گفت: این جشنواره در سطح ملی و با درنظر گرفتن کارگاههای آموزشی وبلاگ نویسی و نگارش برای وب  و نیز تور یک روزه بازدید از منطقه آزاد ارس برای برگزیدگان جشنواره  برگزار خواهد شد.

ابراهیم نصیری افزود: در تعیین محورهای اصلی این جشنواره بر استراتژی های برتر توسعه منطقه آزاد ارس تکیه شده است.

وی ادامه داد: برهمین اساس معرفی و بازپرداخت به جاذبه های گردشگری منطقه آزاد ارس، علم و فناوری، محیط زیست و توسعه پایدار در ارس، منطقه آزاد ارس و سرمایه گذاری خارجی ، نقش منطقه آزاد ارس در جهاد اقتصادی، تصویر گری منطقه آزاد ارس در قالب فوتو بلاگ، تبیین نقش منطقه آزاد ارس در توسعه صنعتی در کشور، نگارش سفرنامه های واقعی با موضوعیت منطقه آزاد ارس، طراحی قالب اختصاصی وبلاگ با محوریت جاذبه های گردشگری منطقه آزاد ارس، کشاورزی مدرن در منطقه آزاد ارس ،ارس و ترانزیت، ژئوپارک ارس و ارس از منظر تاریخ محورهایی هستند که برای این جشنواره تعیین شده اند.

وی گفت: این جشنواره در سطح ملی برگزار می شود و آثار می بایست در قالب موضوعات مختلف با محوریت منطقه آزاد ارس به زبان فارسی تولید شوند.

ابراهیم نصیری با اشاره به 10 استراتژی برتر منطقه آزاد ارس گفت: برنامه های توسعه ای منطقه آزاد ارس در قالب 10 استراتژی برتر تدوین شده و بر این اساس نقش گردشگری، صنعت، تجارت، ترانزیت، کشاورزی، فناوری اطلاعات، محیط زیست و آموزش عالی در این منطقه پررنگ شده است.

وی افزود: توانمندیهای منطقه آزاد ارس در این حوزه های عملکردی که نشات گرفته از سوابق دیرین این منطقه در فعالیت های مختلف اقتصادی و بازرگانی است زمینه را برای تولید محتوای غنی در فضای مجازی فراهم آورده است.

نصیری تاکید کرد: منطقه آزاد ارس منطقه ای با کارکردهای ملی و فراملی است و لازم است برای معرفی آن در سطوح مختلف از ابزارهای فضای مجازی نیز بهره گرفته شود.

وی افزود: بلاگ ها با توجه به تنوع فعالیت های انجام یافته در منطقه آزاد ارس و چشم انداز تدوین شده برای آن ابزار مناسبی برای معرفی این منطقه و بهره گیری از دیدگاههای مخاطبین در سطوح مختلف هستند.

وی گفت: حضور حدود 2 میلیون نفر مسافر در تعطیلات ایام نوروز سالجاری توانمندی این منطقه را در تبدیل شدن به یک قطب گردشگری کشور ثابت کرد و بدون شک وبلاگ ها بهترین وسیله برای ثبت خاطرات و دیدگاههای میهمانان ارس هستند.

 وی افزود: حضور بیش از 3هزار دانشجو در 5 پردیس و شعبه بین الملل دانشگاهی در منطقه آزاد ارس زمینه دیگری از توانمندیهای این منطقه است که می تواند مورد تاکید قرار گیرد.

مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ارس افزود: فراخوان ثبت نام جشنواره 22 تیر بوده  و به مدت یک ماه انجام خواهد گرفت و علاقمندان می توانند جهت شرکت در این جشنواره از طریق سایت رسمی سازمان به آدرسwww.arasfz.ir اقدام نمایند.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج