محدوده 20هزار هکتاری منطقه آزاد ارس در جلفا بزودی عملیاتی می شود

محدوده 20هزار هکتاری منطقه آزاد ارس در جلفا بزودی عملیاتی می شود

معاون امور گمرکی گمرک ایران از عملیاتی شدن محدوده 20هزار هکتاری منطقه آزاد ارس در شهرستان جلفا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس نادری در حاشیه بازدید از عملیات نهایی فنس کشی و ایجاد گیت های ورودی منطقه آزاد ارس  با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه با فعالیت های مناسبی که در این منطقه انجام شده این منطقه بزودی با تکمیل برخی جزییات عملیاتی شده و فعالیت های اقتصادی در آن مطابق با قوانین مناطق آزاد خواهد بود.

وی به نقش موثر منطقه آزاد ارس در استان تاکید کرد و افزود: مناطق آزاد برای هر منطقه ای پرخیر و برکت هستندو پیشرفت و توسعه ی منطقه آزاد ارس نیز موجب پویایی بیش از بیش اقتصاد استان خواهد شد.

وی افزود: منطقه آزاد ارس بعنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور از نظر وسعت حق استان آذربایجان شرقی با ظرفیت ها و توانمندیهای بالاست .

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز گفت: در جهت تعیین محدوده منطقه آزاد ارس 49 کیلومتر فنس کشی در منطقه انجام شده و پس از تصویب گمرک کشور، منطقه آزاد ارس آمادگی کامل برای ورود رسمی به مرحله عملیاتی را دارد.

وی تصریح کرد : محدوده منطقه آزاد ارس در جلفا با 9 درب(گیت) تعیین محدوده می شود که 2 درب مخصوص کنترل ورود و خروج کالاهای ترانزیتی و صادراتی و وارداتی بوده و 7 درب دیگر نیز جهت دسترسی اهالی منطقه پیش بینی شده است.

مقیمی همچنین از تعیین کمپ خدآفرین بعنوان محل گمرک این شهرستان خبر داد و افزود: با تصویب این طرح سازمان منطقه آزاد ارس ظرف مدت 2 هفته این محل را برای اجرای برنامه های گمرکی تجهیز خواهد کرد.

نجفی عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ارس نیز ارس را پله ی ترقی و پیشرفت برای استان دانست و از همکاری و همدلی مسولان استانی برای تسریع در تحقق اهداف سازمان منطقه آزاد ارس تقدیر کرد.

وی گفت: در راستای عملیاتی شدن منطقه آزاد ارس آمادگی کامل داریم تا امکانات و نیازهای گمرک را در محدوده مهیا سازیم.

گفتنی است منطقه آزاد ارس دارای 4 محدوده منفصل از هم بوده و محدوده جلفای آن 20هزار و 500 هکتار مساحت دارد.

این منطقه با 51هزار هکتار در مجموع بزرگترین منطقه آزاد کشور بوده و با اتمام فنس کشی محدوده آن قوانین مناطق آزاد در آن اعمال خواهد شد.

با عملیاتی شدن محدوده منطقه آزاد ارس سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در آن از تسهیلاتی مانند معافیت مالیاتی، معافیت از عوارض گمرکی و سایر مزایای قانونی مناطق آزاد بهره مند خواهند شد.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج