الزام واحدهای اقتصادی به تامین30درصدی نیرو از بومیان در منطقه آزاد ارس

الزام واحدهای اقتصادی به تامین30درصدی نیرو از بومیان در منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در سخنرانی خود در بین مردم شهرستان جلفا در نمازجمعه این منطقه از تصویب الزام واحدهای اقتصادی، تولیدی و سرمایه گذاری به جذب حداقل 30 درصد نیروهای مورد نیاز آنان از نیروهای بومی شهرستان جلفا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس علیرضا مقیمی با اشاره به دغدغه اشتغال در این منطقه افزود: حل مشکل اشتغال با حضور سرمایه گذاران و فعالیت بخش خصوصی میسر خواهد بود و در همین راستا از فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران خواسته ایم حداقل 30درصد از نیروهای مورد نیاز خود در سطوح مختلف را از بومیان جویای کار در منطقه تامین نمایند.

وی افزود: تسریع در فنس کشی محدوده منطقه و ایجاد گیت های ورود و خروج در آن نیز با هدف عملیاتی کردن محدوده منطقه برای توسعه سرمایه گذاری انجام شده است.

وی ادامه داد: با نشانه هایی که از شتاب سرمایه گذاری در منطقه دیده می شود به حول الهی تا پایان سال شاهد جهشی جدی در توسعه اشتغال در منطقه خواهیم بود.

مقیمی با اشاره به الزامات جهاد اقتصادی گفت: یکی از الزامات جهاد اقتصادی بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود نظام در راستای یک هدف مشترک است و لازم است در منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا تمام نهادهای دولتی در این راستا حرکت کنند.

وی گفت: تشکیل شورای سیاستگزاری منطقه آزاد ارس با حضور مسوولان ارشد شهرستان و منطقه در راستای هدفمند و هماهنگ کردن فعالیت های مختلفی است که در محدوده منطقه آزاد ارس انجام می پذیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس تاکید کرد: بهره مندی از توان و ظرفیت نهادهای دولتی و ایجاد تعامل برای استفاده از امکانات موجود و پرهیز از هرگونه اختلاف افکنی و حاشیه سازی نیز در همین جهت بوده و در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به افتتاح چندین پروژه عمرانی و سرمایه گذاری طی ماههای آتی در این منطقه گفت: عملیاتی شدن تردد خودروهای خارجی با پلاک اختصاصی در منطقه، افتتاح هتل 4ستاره و چند پروژه پالایشگاهی از جمله فعالیت هایی است که در ماههای آتی تحقق می یابد.

مقیمی توجه به مسایل فرهنگی و مذهبی را از اولویت های سازمان در توسعه منطقه برشمرد و گفت: توسعه گردشگری و اقتصادی باید در کنار حفظ و تقویت ارزشهای اخلاقی و دینی انجام شود و در این خصوص معاونت فرهنگی سازمان در این مسیر حرکت کرده و مکلف به بهره گیری از رهنمودهای امام جمعه محترم شهرستان در برنامه ریزی های فرهنگی و اجتماعی است.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج