همزمان با هفته محیط زیست: مسابقه نقاشی پارکی کودکان در منطقه آزاد ارس برگزار شد

همزمان با هفته محیط زیست: مسابقه نقاشی پارکی کودکان در منطقه آزاد ارس برگزار شد

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس از برگزاری مسابقه نقاشی پارکی کودکان با موضوع "پارک کوهستان بدون زباله زیباست" در پارک کوهستان منطقه آزاد ارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس دکتر نجف زاده  با اعلام این خبرگفت: این مسابقه همزمان با هفته محیط زیست و با هدف حفظ محیط زیست و آموزش کودکان با حضور 150 دانش آموز مقطع ابتدایی برگزار گردید.

وی اشاره کرد: نظر به تنوع زیستی و گیاهی بالا و وجود محدودهای حفاظت شده متعدد نظیر کیامکی و مارکان در منطقه آزاد ارس ، استعدادهای زیادی در زمینه گردشگری طبیعت در این منطقه وجود دارد.
عادل نجف زاده تصریح کرد: بر همین اساس و به منظور آشنایی کودکان با مقوله محیط زیست و لزوم حفظ این میراث بزرگ و گران قدر ، نقاشی بزرگ پارکی با موضوع حفظ و نگهداری محیط زیست برای آیندگان برای گروه هدف دانش آموزی به اجرا درآمد.

گفتنی است منطقه آزاد ارس در شمالغربی کشور در استان آذربایجان شرقی و در نقاط مرزی با کشورهای جمهوری آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان واقع شده و بخش هایی از شهرستانهای جلفا و کلیبر را به مساحت 51 هزار هکتار شامل می شود.

بخش هایی از این منطقه در محدوده مناطق حفاظت شده ارسباران و کیامکی واقع شده و طبیعت زیبای این مناطق همه ساله طبیعت گردان بسیاری را به خود جلب می کند.

سواحل زیبای رود ارس، جنگل های ارسباران، رشته کوههای کیامکی، آبشار آسیاب به  همراه جاذبه های تاریخی فراوان از جمله نقاط دیدنی این منطقه بشمار می روند.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج