تجهیز 1400 هکتار از اراضی دشت های ارس به سیستم آبیاری تحت فشار

 تجهیز 1400 هکتار از اراضی دشت های ارس به سیستم آبیاری تحت فشار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: پیرو همکاری سازمان با شرکت توسعه و عمران اراضی کشاورزی، بخش دیگری از اراضی کشاورزی این منطقه به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، محسن خادم عرب باغی با اعلام این خبر افزود: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده، 1400 هکتار از اراضی منطقه آزاد ارس جهت انجام مطالعات خاکشناسی و طراحی و اجرای سیستم آبیاری در اختیار شرکت توسعه و عمران اراضی کشاورزی قرار می گیرد.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه، جهت افزایش بهره وری و جلو گیری از خرد شدن اراضی، بعد از اتمام آماده سازی، از اراضی مذکور در قالب کشت و صنعت بهره برداری خواهد شد.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس افزود ، پیگیری اختصاص آب از سازمان آب و هزینه های پروژه از جمله مطالعه، طراحی و اجرا بر عهده شرکت توسعه و عمران اراضی کشاورزی می باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون 1900هکتار از اراضی 3300 هکتاری دشت گلفرج با همکاری این سازمان و سازمان جهاد کشاورزی و سازمان آب منطقه ای استان تجهیز و آماده آبیاری تحت فشار قرار گرفته است، گفت: 720 هکتار از این اراضی تا پایان سال کشت و به بهره برداری خواهد رسید.

شایان ذکر است، تفاهم نامه همکاری تجهیز 1400 هکتار از اراضی روستاهای گلفرج و سیلگرد به سیستم آبیاری تحت فشار به امضای محسن خادم عرب باغی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و سیروس صفائی فرد مدیرعامل شرکت توسعه و عمران اراضی کشاورزی رسید.

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج