امام جمعه شهرستان جلفا در مراسم روز مساجد: باید تلاش کنیم حضور و فعالیت جوانان در مساجد پررنگ تر شود

  • 30 مرداد 1394
  • 13:54
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 1114 بازدید
  • Article Rating
امام جمعه شهرستان جلفا در مراسم روز مساجد: باید تلاش کنیم حضور و فعالیت جوانان در مساجد پررنگ تر شود
امام جمعه شهرستان جلفا در مراسم تجلیل از روحانیون و مساجد منطقه آزاد ارس گفت: باید تلاش کنیم تا حضور و فعالیت جوانان در مساجد پررنگ تر گردد.
به گزارش اداره کل روابط عمویم و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، امام جمعه شهرستان جلفا در مراسم روز جهانی مساجد گفت: مسجد مکانی عبادی و سنگر تسخیرناپذیری بشمار میرود که در طول تاریخ کانون شکل گیری بزرگترین رخدادهای سیاسی و اجتماعی بوده و بخوبی توانسته فریاد مسلمانان را به گوش جهانیان برساند از اینرو می بایست تلاش کنیم تا حضور جونان را مانند نسل های قبل در مساجد پررنگ تر کنیم.
انتظاری در این مراسم با اشاره به اینکه مساجد نباید صرفا محل برگزاری نماز جماعت باشد گفت: مسجد مهمترین پایگاه دینی و سیاسی و اجتماعی مسلمانان است و نماد انسجام و یکپارچگی آنان محسوب میشود و از اینرو باید مهمترین برنامه های اجتماعی و فرهنگی در مساجد تصمیم گیری شود و کلاسها و دوره های مختلف قرانی، دینی و آموزشی در طول سال برگزار گردد.
وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: هیات امنای مساجد باید از امورات مسجد آگهی داشته باشند و مردمداری مهمترین رسالتی است که بر دوش هیات امنای مساجد می باشد.
گفتنی است مراسم تجلیل از روحانیون و خادمین مساجد شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، امام جمعه شهرستان جلفا، مدیر فرهنگی منطقه آزاد ارس و جمعی از مسئولین و هیات امنا و خادمین مساجد برگزار گردید و در پایان این مراسم از روحانیون و خادمین مساجد منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا تجلیل بعمل آمد.
لازم به توضیح است سازمان کنفرانس اسلامی در جریان سی امین اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی، بنا به پیشنهاد رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سی ام مرداد ماه روز به آتش کشیدن مسجد الاقصی توسط صهیونیست ها را بمدت یک هفته روز جهانی مساجد اعلام کرد.گفتنی است سی ام مرداد ماه همچنین مصادف با حمله عوامل رضاخان به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم بیگناه در سال 1314 است.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

اطلاعات تماس

تلفن : 3135 041

فکس : 42024949 041

پست الکترونیک : Info@arasfz.ir

آدرس : آذربایجان شرقی - جلفا- سایت اداری منطقه آزاد ارس

نمادها
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج