مراسم تجلیل از روحانیون و مساجد منطقه آزاد ارس برگزار گردید/مدیر فرهنگی منطقه آزاد ارس: فراخوان طراحی مسجد جامع جلفا مهرماه امسال برگزار میگردد

  • 30 مرداد 1394
  • 13:50
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 938 بازدید
  • Article Rating
مراسم تجلیل از روحانیون و مساجد منطقه آزاد ارس برگزار گردید/مدیر فرهنگی منطقه آزاد ارس: فراخوان طراحی مسجد جامع جلفا مهرماه  امسال برگزار میگردد
به مناسبت فرارسیدن روز جهانی مسجد و هفته تکریم و تجلیل از مساجد ، مراسم تجلیل از روحانیون و مساجد منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مراسم تجلیل از روحانیون و خادمین مساجد شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، امام جمعه شهرستان جلفا، مدیر فرهنگی منطقه آزاد ارس و جمعی از مسئولین و هیات امنا و خادمین مساجد برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم مدیر فرهنگی سازمان منطقه آزاد ارس ضمن ارائه عملکردی از اقدامات فرهنگی سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در طول دو سال گذشته بیش از دو میلیارد و صد و پنجاه میلیون ریال توسط سازمان منطقه آزاد ارس به تجهیز و برگزاری مراسم های مختلف از جمله خرید و توزیع 1500 جلد قرآن کریم، سیستم صوتی، کولر در مساجد جلفا، هادیشهر،شجاع، حقوردی آباد و سیلگرد هزینه شده است.
نصیری در ادامه افزود: همچنین یک میلیارد و چهارصد و پنجاه میلیون ریال برای احداث مسجد جامع جلفا هزینه پیش بینی شده است که قرار هست پس از انتخاب طرح نهایی از سال 95 عملیات اجرایی آن شروع شود.
وی همچنین در بخش پایانی سخنان خود گفت: برای طراحی مسجد جامع جلفا، مهرماه امسال فراخوان طراحی مسجد جامع جلفا توسط طراحان دانشگاه تبریز و دانشگاه هنرهای اسلامی اعلام خواهد شد تا بعد از اجرای مسابقه طرح مورد نظر انتخاب شود و همچنین نمایشگاهی نیز از طرحهای ارائه شده برگزار خواهد شد.
گفتنی است در پایان این مراسم از روحانیون و خادمین مساجد منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا تجلیل بعمل آمد.
لازم به توضیح است سازمان کنفرانس اسلامی در جریان سی امین اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی، بنا به پیشنهاد رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سی ام مرداد ماه روز به آتش کشیدن مسجد الاقصی توسط صهیونیست ها را بمدت یک هفته روز جهانی مساجد اعلام کرد.گفتنی است سی ام مرداد ماه همچنین مصادف با حمله عوامل رضاخان به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم بیگناه در سال 1314 است.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج