دستاوردها و عملکرد سازمان منطقه آزاد ارس در نمایشگاه جلوه خدمت به نمایش درمی آید / حضور بخشی از فعالان اقتصادی منطقه آزاد ارس در نمایشگاه جلوه خدمت

 دستاوردها و عملکرد سازمان منطقه آزاد ارس در نمایشگاه جلوه خدمت به نمایش درمی آید / حضور بخشی از فعالان اقتصادی منطقه آزاد ارس در نمایشگاه جلوه خدمت

دستاوردها و عملکرد اقتصادی، فرهنگی و عمرانی سازمان منطقه آزاد ارس در نمایشگاه "جلوه خدمت" که از 5 تا 9 آبان ماه جاری در تبریز برپا می شود معرفی می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس در نمایشگاه دستاوردهاي دولت نهم و دهم که با عنوان "جلوه خدمت" در تبریز برگزار می شود عملکرد و فعالیت های سازمان منطقه آزاد ارس در حوزه های مختلف سرمایه گذاری، اقتصاد، گردشگری، علم و فناوری و فرهنگی و اجتماعی به بازدیدکنندگان نمایشگاه ارائه می شود.

براساس این گزارش از زمان شروع بکار رسمی سازمان منطقه آزاد ارس در سال 1384 بیش از 8550میلیارد ریال تا پایان سال 89  سرمایه گذاری اسمی داخلی و خارجی در این منطقه صورت گرفته است که برخی از شرکت های فعال در بخش صنعتی این منطقه نیز در نمایشگاه مذکور حضور خواهند داشت.

همچنین میزان تولیدات انجام یافته توسط شرکت های فعال تولیدی در منطقه آزاد ارس در طی سال های 87 تا 89 که در فاز یک صنعتی این منطقه فعال می نمایند بالغ بر 3 هزار و 767 میلیارد ریال بوده است که در این مدت همواره از رشد بالایی برخوردار بوده است.

در زمینه فعالیت های عمرانی نیز بودجه این سازمان در سال های گذشته بیش از 75 درصد وزن عمرانی به خود گرفته و در این مدت بیش از 539 قرارداد عمرانی با اعتباری بیش از 1280میلیارد ریال منعقد شده و به مرحله اجرا رسیده است که بخشی از پروژه های اجرا شده توسط سازمان منطقه آزاد ارس بصورت تصویری در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

همچنین از سال 86 تا 89 با شروع مطالعات جامع و تفصیلی در این منطقه 13 طرح تفصیلی با اعتباری بالغ بر بالغ بر 37 میلیارد و 990 میلیون ریال انجام یافته است.

توانمندی های منطقه آزاد ارس در عرصه های آموزش عالی یکی از استراتژی های برتر این منطقه را به خود اختصاص داده و تاکنون با استقرار پردیس های دانشگاهی دانشگاههای تبریز، علوم پزشکی تبریز، تهران و شعب بین الملل دانشگاههای آزاد و پیام نور در این منطقه هم اکنون بیش از 3هزار دانشجو در شهر جلفا در حال تحصیل هستند.

نمایشگاه جلوه خدمت با هدف نمايش خدمات و توانمندیهای سازمان ها و دستگاه های دولتي و غيردولتي در طول مدت دولت های نهم و دهم در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تبریز برگزار می شود.

لازم بذکر است سازمان منطقه آزاد ارس نیز همراه با گروهی از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی این منطقه در این نمایشگاه حضور می یابد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج