صندوق های ضمانت سرمایه گذاری و صادرات در منطقه آزاد ارس ایجاد می شود

صندوق های ضمانت سرمایه گذاری و صادرات در منطقه آزاد ارس ایجاد می شود

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس از ایجاد صندوق های سرمایه گذاری و صادرات برای تحقق توسعه اقتصاد و رونق فضای کسب و کار در این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس ایرج حاتمی در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه این منطقه گفت: ایجاد این صندوق ها برای تحقق توسعه و رونق فضای کسب و کار و حمایت از سرمایه گذاران می باشد.

 حاتمی با بیان اینکه طی سال های اخیر سرمایه گذاری های خوبی در منطقه آزاد ارس صورت گرفته است اذعان داشت: در راستای تکریم و جذب بیشتر سرمایه گذاران برنامه های منسجمی تدوین کرده ایم.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد ارس افزود: امید می رود با اجرای این برنامه ها منطقه آزاد ارس به عنوان نقطه تعادل توسعه متوازن منطقه ای مطرح شود.

وی افزود: شکل دهی پارک های علم و فناوری، برقراری ارتباط با بازرگانان کشورهای دیگر جهت شناسایی بازارهای جدید و هدایت و شکل گیری بنگاه های اقتصادی جهت توسعه فعالیت های اقتصادی وتجاری از برنامه های آتی منطقه آزاد ارس می باشد.

وی به رشد قابل توجه صادرات از گمرک منطقه آزاد ارس تاکید کرد و افزود : میزان صادرات سال گذشته در مدت 12 ماه 74 میلیون دلار بوده و این در حالیست که فقط در نیمه نخست سال جاری این رقم به 56 میلیون دلار رسیده است.

ایرج حاتمی با اشاره به افزایش حجم صادرات در منطقه آزاد ارس گفت: در مدت شش ماهه نخست سال جاری در صادرات قطعی 55 درصد ، صادرات حاصل از تولید و ترانزيت خارجی 129 درصد، تولید کالا 76 درصد و در ثبت شرکتها 17 درصد رشد داشته ایم که نشان از خیز منطقه آزاد ارس برای گسترش اقتصاد و حضور در عرصه های بین المللی است.

 وی با اشاره به قدمت یکصدساله گمرک جلفای منطقه آزاد ارس گفت: منطقه آزاد ارس بدليل موقعيت استراتژيك خود و واقع شدن در مسير 6 كريدور حمل و نقل بين المللي از توانمندي بسيار بالايي در اين زمينه برخوردار می باشد و به اين دليل همواره مورد توجه ويژه بازرگانان و تجار بوده است .

گفتنی است از جمله مزایای سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس میتوان به موقعیت جغرافیایی مناسب ، نزدیکی به بازار 400 میلیونی کشورهای CIS ، قرارگیری در درون بازار 10 میلیونی شمالغرب ایران، قرارگیری در مرزهای سه کشور آذربایجان، ارمنستان و نخجوان ، برخورداری از نخستین خط آهن برقی ایران با قدمت حدود یکصد سال ،زیرساخت های مناسب، فراوانی انرژی های برق و گاز ،خطوط پرسرعت مخابراتی ، آب فراوان رود ارس ، وجود 4 سد بزرگ و زمینه های فراوان و فرصتهای سرمایه گذاری گسترده می باشد.

منطقه آزاد ارس در 4 بخش منفصل در شمالغرب ايران و نقطه صفر مرزي در مجاورت با کشورهای ارمنستان، آذربايجان و جمهوري خودمختار نخجوان و کنار رود مرزی ارس استقرار يافته است و بخش هایی از شهرستانهای جلفا و خداآفرین را به مساحت 51هزار هکتار به خود اختصاص داده است.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج