نجفی در مراسم تجلیل از صادر کنندگان نمونه خبر داد: برای تحقق اهداف اقتصادی مسیر راه آهن جلفا- تبریز به یک ساعت کاهش می یابد

نجفی در مراسم تجلیل از صادر کنندگان نمونه خبر داد: برای تحقق اهداف اقتصادی مسیر راه آهن جلفا- تبریز به یک ساعت کاهش می یابد

منطقه آزاد ارس یکی از معدود مناطقی است که برای توسعه سرمایه گذاری زیرساختهای حمل و نقل ریلی و ترانزیتی لازم درآن ایجاد شده است و برای بهبود زمان و کیفیت حمل و نقل کالا و مسافر طبق توافقات اولیه این مسیر دو نیم ساعته به یک ساعت کاهش می یابد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس صادق نجفی در آیین تجلیل از صادر کنندگان نمونه منطقه آزاد ارس گفت: توافقات اولیه برای اصلاح فنی مسیر جلفا - تبریز جهت راه اندازی هشت قطار مسافربری و باری در راستای تحقق اهداف و چشم اندازهای توسعه ای و حمایت از سرمایه گذاران و گردشگران انجام شده است.

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ارس ترانزیت و حمل و نقل را از جمله زیرساخت های لازم برای رونق اقتصاد و تجارت عنوان کرد و افزود: با راه اندازی هشت قطار و کاهش زمان حمل و نقل کالا و مسافر تحول چشم گیری در توسعه سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس صورت می پذیرد.

وی برآورد هزینه نهایی اصلاح مسیر اولین و تنها خط آهن برقی کشور را از سوی راه آهن استان 400 تا 500 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تمام تلاش ما در راستای جلب رضایت مردم و ایجاد پویایی اقتصاد و حرکت در مسیرهای توسعه است.

نجفی در آیین تجلیل از صادر کنندگان نمونه منطقه آزاد ارس از نهایی شدن راه اندازی خط تولید خودرو سواری در منطقه آزاد ارس خبر داد و افزود: این پروژه با سرمایه گذاری بالغ بر شش هزار میلیارد ریال با تولید سالانه 150 هزار دستگاه در سال خواهد بود.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه اولیه با شرکت چینی انجام شده است اظهار داشت: تولیدات این کارخانه اروپایی بوده و خودروی مزبور با مصرف دو نوع سوخت بنزینی و برقی طراحی شده است.

صادق نجفی گفت: مراحل واگذاری سالن های مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید این پروژه در حال انجام می باشد و امید می رود تا پایان سال جاری این پروژه با اشتغال زایی دو هزار و 500 نفر به صورت مستقیم و 30 الی 35 هزار نفر به صورت غیر مستقیم به بهره برداری نهایی برسد.

این مقام مسول در منطقه آزاد ارس با اشاره به اهمیت توسعه آموزش عالی برای تحقق اهداف کلان منطقه آزاد ارس از ایجاد شعبه مرکز درمان باروری جهاد دانشگاهی و نیز اجرای بخشی از تحقیقات کاربردی این نهاد در منطقه آزاد ارس خبر داد.

9 صادر کننده نمونه منطقه آزاد ارس تجلیل شدند

به مناسبت روز ملی صادرات صادر کنندگان نمونه منطقه آزاد ارس با حضور مدیران و مسولان استانی و محلی مورد تجلیل قرار گرفتند.

در این آئین که در سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد 9 صادر کننده نمونه منطقه آزاد ارس مورد تجلیل قرار گرفتند که 3 واحد تولیدی منطقه آزاد ارس جزو صادر کنندگان نمونه استان آذربایجان شرقی در سال جاری می باشند.

بر همین اساس واحدهای نمونه صادر کننده منطقه آزاد ارس شامل افراد برگزیده در حوزه صادرات حاصل از واحدهای تولیدی غیرنفتی، صادرات حاصل از واحدهای تولیدی نفتی و صادرات قطعی واحدهای بازرگانی این منطقه بودند.

گفتنی است میزان صادرات این 9 صادر کننده نمونه در سال 89 نزدیک به 50 میلیون دلار بوده است.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج