کسب 14 درصدی عناوین واحدهای نمونه کیفی استان توسط تولید کنندگان منطقه آزاد ارس

 کسب 14 درصدی عناوین واحدهای نمونه کیفی استان توسط تولید کنندگان منطقه آزاد ارس

3 واحد تولیدی فعال منطقه آزاد ارس بعنوان واحد نمونه کیفی در استان آذربایجان شرقی مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس در آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد در تبریز  3 واحد تولیدی منطقه آزاد ارس از بین 22 واحد فعال و نمونه کیفی استان آذربایجان شرقی موفق به کسب عنوان واحد نمونه  کیفی استان آذربایجان شرقی شدند.

بر همین اساس شرکت های مذکور که بعنوان واحد نمونه کیفی مورد تقدیر قرار گرفتند، کارخانجات پلی ورد ارس، آران نیرو و فخر آذربایجان می باشند.

اضافه می شود واحد تولیدی پلی ورد در زمینه تولید لوازم پارک بازی و مبلمان شهری،آران نیرو در زمینه تولید انواع باتری خودرو و موتورسیکلت و فخر آذربایجان تولید کننده انواع قیر صنعتی در منطقه آزاد ارس مشغول به فعالیت هستند.

گفتنی است در استان آذربایجان شرقی بیش از 8 هزار واحد تولیدی صنعتی فعالیت دارند و از این بین 22 واحد تولیدی در مراسم مذکور که به مناسبت روز استاندار برگزار شد بعنوان واحدهای نمونه کیفی استان  مورد تجلیل قرار گرفتند.

اضافه می شود براساس اعلام معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس میزان تولیدات انجام یافته توسط شرکت های تولیدی در منطقه آزاد ارس در نیمه نخست سال جاری بالغ بر 31 میلیون کیلوگرم بوده است که از نظر ارزش وزنی با رشد 76 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه است.

براین اساس کالاهای تولیدی ارزشی بالغ بر 304 میلیارد و 818 میلیون و901 هزار تومان داشته اند و عمده آنها انواع کامیون و تریلر و موتورهای دوچرخ ، انواع گازوئیل ، روغن صنعتی ،کیسه ها و رول های پلاستیکی و نایلون فریزر و نوار استرج ، روغن زیتون و روغن هسته انگور،گرانول ، انواع نخ پالت چوبی ، صفحه کابینت ، بنزین ، انواع مبلمان شهری ، چسب ام دی اف ، نمای ساختمان یونولیتی و مینرال ، پن کیک مغزدار ،لوازم خانگی ،انواع تشک ، بارکش کشاورزی سه چرخ ، پارکت چوبی، روغن صنعتی می باشند.

منطقه آزاد ارس در 4 بخش منفصل در شمالغرب ايران و نقطه صفر مرزي در مجاورت با کشورهای ارمنستان، آذربايجان و جمهوري خودمختار نخجوان و کنار رود مرزی ارس استقرار يافته است و بخش هایی از شهرستانهای جلفا و خداآفرین را به مساحت 51هزار هکتار به خود اختصاص داده است.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج