دکتر حاتمی : ارتباط با منطقه آزاد اروپای ترکیه فرصتی مناسب برای سرمایه گذاران تولیدی منطقه آزاد ارس جهت راه یابی به بازارهای اروپاست

 دکتر حاتمی : ارتباط با منطقه آزاد اروپای ترکیه فرصتی مناسب برای سرمایه گذاران تولیدی منطقه آزاد ارس جهت راه یابی به بازارهای اروپاست

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس از برگزاری نشست خود با مدیر بخش تجارت و ارتباطات مشارکتی منطقه آزاد اروپای ترکیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس دکتر حاتمی با اعلام این خبر گفت: هدف از دیدار با مدیر منطقه آزاد اروپای ترکیه، عرضه و معرفی فرصتهای منطقه آزاد ارس و ایجاد ارتباط سرمایه گذاران ایرانی و ترکیه ای و تسهیل روابط تجاری و اقتصادی بود.

وی نتایج نشست با مدیر بخش تجارت و ارتباطات مشارکتی منطقه آزاد اروپای ترکیه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: منطقه آزاد اروپای ترکیه که در قسمت اروپایی این کشور در مرز بلغارستان واقع است در سال 1999 میلادی تاسیس شده و نقش مهمی در ارتباط تولید و صنعت و صادرات ترکیه با کشورهای اروپایی دارد و بدلیل نزدیک بودن منطقه آزاد ارس به کشور ترکیه قصد داریم روابط تجاری و صنعتی و اقتصادی و صادراتی را با این منطقه ایجاد و گسترش دهیم.

وی با اشاره به برگزاری این نشست در شهر استانبول ترکیه افزود: در این دیدار مزایای سرمایه گذاری و تولید و صادرات منطقه آزاد ارس و اروپای ترکیه را مورد بحث و بررسی قرار دادیم که در نتیجه این دیدار تصمیم گرفته شد تا هیاتی از منطقه آزاد اروپای ترکیه به منطقه آزاد ارس آمده و از نزدیک با فرایندها و شرایط سرمایه گذاری و صادرات در منطقه آزاد ارس آشنا شوند.

ایرج حاتمی با بیان اینکه بازارهای اروپایی بدون محدودیت امکان صادرات دارند تصریح کرد: ایجاد ارتباط با منطقه آزاد اروپای ترکیه می تواند فرصت خوبی برای سرمایه گذاران  تولیدی منطقه آزاد ارس جهت گشایش در بازاریابی و نقدینگی و راه یابی به بازارهای اروپای باشد.

وی افزود: در این صورت سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس می توانند حداکثر با انتقال 10 درصد از فرایند تولید نهایی به منطقه آزاد اروپای ترکیه به بازارهای اروپایی راه یافته و فعالیت های اقتصادی  خود را گسترش دهند.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به افزایش حجم صادرات در منطقه آزاد ارس گفت: در مدت شش ماهه نخست سال جاری در صادرات قطعی 55 درصد ، صادرات حاصل از تولید و ترانزيت خارجی 129 درصد، تولید کالا 76 درصد و در ثبت شرکتها 17 درصد رشد داشته ایم که نشان از خیز منطقه آزاد ارس برای گسترش اقتصاد و حضور در عرصه های بین المللی است.

وی گفت: منطقه آزاد ارس یکی از مهمترین مناطق مرزی و گمرکی ایران به شمار می­رود و تاسیسات گمرک جلفا و ایستگاه راه آهن جلفا با حدود یک قرن سابقه برای انجام تشریفات گمرکی، انبارداری و ترخیص و حمل و نقل سه میلیون تن کالا در سال طراحی و احداث شده اند.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج