اولویت دستگاه قضایی حمایت از سرمایه گذاری امن است / مرکز آزمایشگاهی استاندارد در ارس راه اندازی خواهد شد

 اولویت دستگاه قضایی حمایت از سرمایه گذاری امن است / مرکز آزمایشگاهی استاندارد در ارس راه اندازی خواهد شد
رئیس کل دادگستری استان آذربايجان شرقي گفت: حمايت از جريان سرمايه گذاري امن در راستاي توسعه همه جانبه و ايجاد اشتغال از اولويت هاي دستگاه قضائي است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، حجت الاسلام والمسلمین شریفی در جلسه کمیته فرعی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر لزوم همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط با قاچاق و برخورد با متخلفان تاکید کرد.
رئیس کل دادگستری استان آذربايجان شرقي با اشاره به لزوم اجرای تمهیدات مورد نیاز برای کنترل و دقت در ارایه آمار و بررسی ها، افزود: به پیشنهاد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و در راستای تسریع در اعلام نتیجه آزمایش و جلوگیری از بروز مشکلات قانونی بعدی در زمینه حمل و نقل سوخت، مرکز آزمایشگاهی استاندارد در منطقه آزاد ارس راه اندازی خواهد شد.
وی با اشاره به ظرفيت هاي اقتصادي، تجاري و گردشگري ارس، اين منطقه را بهترين بستر براي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي بيان نمود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این جلسه با بیان اینکه جلوگیری از خروج غیرقانونی کالا از منطقه آزاد ارس وظیفه این سازمان نیست، گفت: منطقه آزاد ارس، تامین زیرساخت های لازم برای رونق فعالیت های اقتصادی قانونی را عهده دار است و موضوع قاچاق کالا در صورت صحت، وظیفه ارگان های مربوطه می باشد.
محسن خادم عرب باغی اظهار داشت: برای جلوگیری از هرگونه مشکلات در مسئله خروج غیرقانونی کالا از محدوده منطقه آزاد ارس، تمامی فواصل جداشده منطقه آزاد از سرزمین اصلی با دوربین مداربسته کنترل خواهد شد.
وی اضافه کرد: تاکنون هیچ گونه آماری مبنی بر قاچاق کالا به این سازمان اعلام نشده است.
خادم عرب باغی در خصوص قاچاق سوخت نیز با بیان اینکه این مسئله به سازمان منطقه آزاد ارس ارتباط ندارد، گفت: برای رفع مشکلات این حوزه و سهولت حمل و نقل سوخت با هزینه 10 میلیارد ریالی آزمایشگاهی مجهز در ارس راه اندازی خواهیم کرد.
قایم مقام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این جلسه در پاسخ به واردات یک هزار تن انواع کالای شیشه به منطقه آزاد ارس، گفت: واردات نه صرفا بر اساس نياز ساكنين بلكه بر اساس نياز گردشگران و واحدهاي تجاري برنامه ريزي مي شود.
فرخ مسجدی ادامه داد: باید در ارایه آمار و تبیین آن دقت کافی صورت گیرد، چراکه ارس مزیتی بسیار ارزشمند و طلایی برای استان آذربایجان شرقی است و ایجاد هرگونه شائبه، موجب بروز مشکل در فرآیند توسعه و تحول آن خواهد بود./ج
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج