به مناسبت دهه مبارک فجر؛/کتاب "تاریخ انقلاب اسلامی در جلفا" رونمایی شد

  • 25 بهمن 1393
  • 17:51
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 1051 بازدید
  • Article Rating
به مناسبت دهه مبارک فجر؛/کتاب "تاریخ انقلاب اسلامی در جلفا" رونمایی شد
کتاب "تاریخ انقلاب اسلامی در جلفا" با حضور امام جمعه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان جلفا و نیز برخی از مسئولان، هنرمندان و نویسندگان شهرستان جلفا رونمایی شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، در مراسم عصر شعر که به مناسبت دهه مبارک فجر در فرهنگسرای اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان جلفا برگزار گردید، از کتاب نفیس "تاریخ انقلاب اسلامی در جلفا" رونمایی شد.
در آیین رونمایی از این کتاب، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا انتظاری امام جمعه شهرستان جلفا، این شهرستان را یکی از شهرهای پیشتاز در مبارزات انقلابی بر علیه رژیم شاهنشاهی برشمرد و اظهار داشت: شهر انقلابی جلفا به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و اهمیت ژئوپولتیکی به ویژه قرار گرفتن در مرز ایرن و جمهوری آذربایجان، در طول تاریخ به ویژه سیصد سال اخیر، در رویدادهای سیاسی کشورمان نقش تعیین کننده‌ای داشته و حوادث آن همواره سرنوشت‌ساز بوده است.
این گزارش حاکی است؛ کتاب "تاریخ انقلاب اسلامی در جلفا" به قلم نویسنده‌ توانا مرضیه نوری نگارش شده است که پیش از این نیز با تدوین رساله‌ "نقش نخبگان دینی و سیاسی تبریز در پیروزی انقلاب" کارنامه‌ درخشانی از خود در عرصه‌ تاریخ پژوهی معاصر به یادگار گذاشته است.
این کتاب در چهار فصل: ریشه های تاریخی انقلاب اسلامی با توجه به جایگاه شهرستان، سهم شهرستان جلفا در رویدادهای انقلاب اسلامی، مهم ترین رویدادهای جلفا پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نقش شهرستان جلفا در دفاع مقدس، نقش بانوان جلفا در دفاع مقدس و نیز اسناد و تصاویر و وصیت نامه شهدای این شهرستان را شامل می باشد./ظ
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج