خداآفرین مستعد رونق کشت و صادرات محصولات کشاورزی است

خداآفرین مستعد رونق کشت و صادرات محصولات کشاورزی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در آیین کلنگ زنی بزرگترین مجموعه تولید مکانیزه قارچ کشور در خداآفرین گفت: محدوده خداآفرین منطقه آزاد ارس با وجود آب فراوان و خاک مرغوب مستعدترین منطقه برای توسعه کشت و صادرات محصولات کشاورزی است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس محسن خادم عرب باغی افزود: سرمایه گذاری هایی که به اقتصاد ملی کمک کرده و در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی بودجه کشور به نفت باشند با حمایت 100 درصدی روبرو خواهند بود.
وی افزود: یکی از استراتژی های سازمان منطقه آزاد ارس حمایت از سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی است چراکه این صنعت با وجود پیشرفت های علمی بسیار سودآورتر از استخراج و فروش نفت بوده و اشتغالزایی مناسبی دارد.
عرب باغی به راه اندازی و آغاز برداشت محصولات گلخانه ای در مجموعه 140 هکتاری گلخانه ارس در جلفا اشاره کرد و اظهار داشت: مسیر توسعه ارس از جلفا تا شمال استان اردبیل به جهت وجود آب رودخانه ارس و خاک بسیار مرغوب برای کشاورزی مستعد رونق صنعت کشاورزی و تولید محصولات ارگانیک و صادرات است.
وی موقعیت بسیار ویژه منطقه آزاد ارس در شمال غرب کشور را یادآور شد و افزود: با توجه به موقعیت ارس در نزدیکی به بازار 300 میلیونی حوزه قفقاز و نزدیکی به کشورهای آذربایجان و ارمنستان و جمهوری خود مختار نخجوان و همچنین تحولات اخیر در کشورهای منطقه و نیاز به واردات برخی محصولات از ایران منطقه آزاد ارس مهمترین نقش را در صادرات کالا دارد.

شایان ذکر است با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس فاز نخست بزرگترین مجموعه تولید مکانیزه قارچ کشور با تولید سالانه پنج هزار تن کلنگ زنی شد. این پروژه در پنج فاز و با تولید سالانه 25 هزار تن و اشتغالزایی پنج هزار نفری در محدوده خداآفرین منطقه آزاد ارس احداث می شود./ج

 

 

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج