استاندار آذربایجان شرقی:مهم ترین مزیت منطقه آزاد ارس نسبت به سایر مناطق وجود مسیرهای ریلی و حمل و نقلی است

استاندار آذربایجان شرقی:مهم ترین مزیت منطقه آزاد ارس نسبت به سایر مناطق وجود مسیرهای ریلی و حمل و نقلی است
جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای ادرای شهرستان جلفا گفت: وجود مسیرهای ریلی و نیز مسیرهای حمل و نقلی ،جزو مهمترین مزیتها و ویژگی های منطقه آزاد ارس است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، اسماعیل جبارزاده در نشست شورای تامین و شورای اداری شهرستان جلفا با اشاره به مزیتهای منطقه آزاد ارس گفت: منطقه آزاد ارس پتانسیل بسیار خوبی است که نقش بی بدیلی در توسعه اقتصادی جلفا و استان دارد ودر این راستا باید زیرساخت های آن نیز متناسب با خود منطقه آزاد آماده گردد، که این موضوع نیازمند حمایت و کمک دولت می باشد.
وی اضافه کرد: هرچند وجود مسیر ریلی در منطقه آزاد ارس یک مزیت بحساب می آید ولی ناگفته نماند که سیستم ریلی موجود به هفتاد و یا هشتاد سال قبل بازمیگردد و برای توسعه منطقه باید زیرساختهای جاده ای و ریلی ایجاد شود.
وی در پایان سخنان خود افزود: بیشتر ساختار شهر جلفا جزو مناطق حفاظت شده زیست محیطی است و این مسئله اکنون جزو دست و پاگیر ترین مشکلات موجود در توسعه منطقه آزاد ارس محسوب می شود بنابراین خواستار رفع این مشکل توسط مسئولین دولت هستیم.
لازم بذکر است نشست شورای اداری و شورای تامین شهرستان جلفا با حضور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و استاندار آذربایجان شرقی و نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس شورای اسلامی بهمراه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و مدیران شهرستان جلفا در محل پردیس بین المللی دانشگاه تهران در منطقه آزاد ارس برگزار گردید./ظ
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج