توسعه صادرات و ارزآوری جزو اهداف استراتژیک منطقه آزاد ارس است

توسعه صادرات و ارزآوری جزو اهداف استراتژیک منطقه آزاد ارس است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس در نشست شورای اداری شهرستان جلفا گفت: توسعه صادرات و ارزآوری و کاهش واردات جزو مهم ترین اهداف و برنامه های منطقه آزاد ارس است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در نشست شورای اداری شهرستان جلفا که با حضور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و استاندار آذربایجان شرقی و نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس، در محل پردیس دانشگاه تهران برگزار شد، افزود: مهم ترین برنامه سازمان منطقه آزاد ارس جذب سرمایه گذار بخصوص سرمایه گذار خارجی، جذب صنایع با فناوری نوین، صنایع تبدیلی کشاورزی و آماده کردن زیرساخت های مناسب و نیز توسعه صادرات و کاهش واردات است.
وی ادامه داد: میزان سرماه گذاری اسمی انجام شده در مهرماه 92 تا تیرماه امسال بالغ بر 6185 میلیارد ریال است که 46% از این مقدار جذب شده اند و تا پایان سال انتظار می رود با بهره برداری از 15 واحد تولیدی و 10 واحد گلخانه، این مقدار به 80 درصد نیز برسد.
عرب باغی با اشاره به هم راستا بودن اهداف منطقه آزاد ارس با اقتصاد مقاومتی افزود: سهم بخش صنعت در تولید ناخالص منطقه آزاد ارس 59% است که کاملا منطبق بر سیاست اقتصاد مقاومتی و نقش محوری صنعت و تولید در آن می باشد.
لازم به ذکر است در پایان این نشست معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به همراه نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس، استاندار آذربایجان شرقی، مدیرعامل و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد ارس از سایت های صنایع نگین و گلخانه ای و نیز فاز یک و دو صنعتی و پارک کوهستان و دورنا بازدید کردند./ ظ
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج