درخواست نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی:بودجه کافی برای احداث فرودگاه ارس اختصاص یابد

درخواست نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی:بودجه کافی برای احداث فرودگاه ارس اختصاص یابد
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی گفت: 95 درصد محدوده جلفا جزو محیط زیست می باشد که این مسئله مانع توسعه روزافزون منطقه آزاد ارس است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمد حسن نژاد در نشست شورای اداری شهرستان جلفا که با حضور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، استاندار آذربایجان شرقی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس برگزار شد، افزود: 95 درصد محدوده شهر جلفا در محدوده چهارگانه محیط زیست است و عملاً امکان هیچگونه دخل و تصرف در آن وجود ندارد که این مسئله یکی از بزرگترین موانع توسعه مضاعف منطقه آزاد ارس محسوب می شود.
وی خواستار تسریع روند انتقال آب از رود ارس شد و اضافه کرد: انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه و احیای آن یک پروژه کوچک و مربوط به جلفا نیست بلکه یک پروژه ملی است و باید دولت در تسریع اتمام این پروژه بودجه بیشتری به این امر اختصاص دهد.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، همچنین در این نشست با اشاره به احداث فرودگاه ارس گفت: وجود فرودگاه در این منطقه جزو الزامات است و انتظار می رود دولت از محل منابع ملی بودجه کافی برای احداث فرودگاه در ارس تخصیص دهد.
اختصاص بودجه به پروژه تاسیس تصفیه خانه و فاضلاب هادیشهر، درخواست تردد ماشین های ارس پلاک در کل محدوده آذربایجان شرقی، تکمیل اتوبان مرند-ایواوغلی و جلفا-اصلاندوز از مهم ترین مسائلی بود که حسن نژاد در این نشست مطرح کرد و خواستار پیگیری دکتر نوبخت برای صدور دستور رفع موانع و تخصیص اعتبار به این پروژه ها شد. / ظ
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج