تفاهم نامه استقرار سازمان ملی استاندارد در منطقه آزاد ارس امضا شد / عرب باغی: استاندارد زیرساختی حیاتی برای جهش سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس است

تفاهم نامه استقرار سازمان ملی استاندارد در منطقه آزاد ارس امضا شد / عرب باغی: استاندارد زیرساختی حیاتی برای جهش سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس است
با امضاء تفاهم نامه سازمان ملی استاندارد ایران با هدف سرعت بخشیدن به فرایندهای کسب استاندارد در تولیدات و کالاهای ورودی در منطقه آزاد ارس استقرار می یابد.
به گزارش اداره امور رسانه های روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی مدیرعامل منطقه آزاد ارس در مراسم امضا این تفاهم نامه بر لزوم نهادینه سازی نقش و جایگاه استاندارد در کشور تاکید کرد و گفت: استاندارد زیرساختی حیاتی برای جهش اقتصاد و روند سرمایه گذاری در ارس است.
عرب باغی گفت: استقرار استاندارد در این منطقه که اهداف بزرگ و گسترده اقتصادی را در پیش دارد پیامدهای بسیار مطلوبی برای تسهیل فرآیند سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی در منطقه آزاد ارس خواهد بود.
وی حضور واحد استاندارد قوی با یک مدل پیشرفته را از ضروری ترین مسایل در منطقه آزاد ارس عنوان کرد و افزود: با امضاء این تفاهم نامه فعالان اقتصادی، صنعتگران و تولیدکنندگان مستقر در منطقه از این امکان به خوبی بهره مند خواهد شد.
رییس سازمان استاندارد آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: با امضاء این تفاهم نامه، تجهیز آزمایشگاه ها، تشکیل شرکت های بازرسی و صدور گواهی و تمام ضوابط و آیین نامه ها در منطقه انجام می شود.
فرشی با بیان اینکه فرآیند استاندارد سازی فرآورده های نفتی از دغدغه های سرمایه گذاران منطقه به حساب می آید، افزود: با استقرار اداره استاندارد در منطقه آزاد ارس این موضوع در کوتاه ترین زمان ممکن حل می شود.
وی ابراز امیدواری کرد همکاری دوسویه باعث بهبود کنترل واردات و توسعه صادرات در منطقه آزاد ارس شود.
صدور گواهینامه های استاندارد برای کالاهای وارد و صادرشده، شناسایی و بازرسی فنی (اولیه، ادواری و نمونه برداری) واحدهای تولیدی مشمول مقررات استاندارد اجباری در محدوده منطقه، فرهنگ سازی در زمینه لزوم رعایت مقررات استاندارد ملی به منظور تولید محصولات با کیفیت جهت حضور موفق در بازارهای بین المللی، استقرار دفتر نمایندگی سازمان استاندارد در منطقه و ایجاد و توسعه مراکز آزمایشگاهی استاندارد از جمله موارد همکاری این دو سازمان است.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج